Čistenie okien s WAU efektom: Po tomto sa všetky okná, rámy a sklá v byte doslova rozžiaria a nemusíte riešiť ani dážď!

 Aj po troch týždňoch vyzerajú okná perfektne – ako práve umyté (a to hádam aj každý deň pršalo), neudržia sa na nich ani kvapky dažďa. Odporúčam! A namiesto drahých leštidiel si radšej kúpte niečo pekné pre seba :-).

Na našej ulici sa takmer neustále niečo búra a stavia. To znamená, že keď umyjete okná, stačí pár dní a máte na skle opäť poriadnu vrstvu prachu. Na jar je to zase peľ a takto sa to opakuje stále dookola. Tento nápad som našla na stránke jednej blogerky, mamičky, ktorá prišla s perfektným tipom na umývanie okien tak, aby nielen boli perfektne čisté, ale aj čisté dlho vydržali – nazýva to čistenie s wau efektom. Tak som skúsila – napokon, vyjde to len na pár drobných a všetko potrebné som mala doma. Takže okná som umyla ako bežne, akurát som namiesto bežného čističa na okná použila toto. Výsledok? Aj po troch týždňoch vyzerajú okná perfektne – ako práve umyté (a to hádam aj každý deň pršalo), neudržia sa na nich ani kvapky dažďa. Odporúčam! A namiesto drahých leštidiel si radšej kúpte niečo pekné pre seba :-).

Poznámka: toto používam aj na všetky zrkadlá a sklenené povrchy v byte!

Potrebujeme:

2 šálky prevarenej vody

½ šálky octu

½ šálky alkoholu (ja som použila metylalkohol)

1 lyžičku kukuričného škrobu

Šťavu z ½ citróna

Postup:

Všetko len stačí zmiešať vo fľaške s rozprašovačom a nastriekať na špinavé okná. Ja som nechala chvíľu pôsobiť a zotrela stierkou – ale stačí aj obyčajnou handričkou. Potom som ešte zľahka preleštila starými silonkami (aj stará bavlnená plienka je skvelá ako leštidlo). A teraz si už len užívajte WAU efekt.

Rebeka M.

Dnes najobľúbenejšie