Chystáte sa do lesa? Nazbierajte si šišky, v záhrade vám perfektne poslúžia a ochránia vaše rastlinky!

Vedeli ste, že šišky sú veľmi praktickou pomôckou v záhrade?

Šišky v lesoch nie sú krásnou dekoráciou, ktorou si zvykneme zdobiť svoje domovy najmä v období jesene a zimy. Vedeli ste, že šišky sú veľmi praktickou pomôckou v záhrade?

Namiesto mulču a ako ochrana pred burinou a zvieratami

Prednedávnom som na internete videla krásne tipy, ako využiť priestor okolo stromov a odvtedy mám v hlave tento plán. Kedže som nechcela okolo stromu vysádzať kvety (kvôli nedostatku svetla) rozhodla som sa pre tento nápad so šiškami. Okrem toho, že to vyzerá skvele, má to aj ďalšie veľmi praktické výhody. Šišky pôsobia ako mulčchránia pôdu pred vysychaním a zároveň zabraňujú výskytu buriny. Okrem toho však udržia ďaleko aj domáce zvieratká, keďže stretnutie s pichľavými šiškami pre ne nie je vôbec príjemná.

Prečo by mali byť aj vo vašej záhrade?

Šišky predstavujú prírodný materiál, ktorý sa časom rozloží a preto zároveň pôsobí ako výživný kompost pre vašu pôdu. Navyše, vďaka otvorenej štruktúre podporujú účinnú cirkuláciu vzduchu v pôde. Okrem celých šišiek ich môžete používať aj rozdrvené. Celé šišky sú však lepšou ochranou proti domácim miláčikom. Ukázalo sa tiež, že šišky sú skvelou ochranou najmä pri prudkých výkyvoch počasia. Dokážu totiž udržiavať teplotu pôdy v rovnováhe a zabraňujú tak teplotným šokom.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.