Zmiešajte chren s medom a zabudnite, čo je VYSOKÝ CHOLESTEROL, kašeľ a alergie: Najsilnejší liek, ktorý v lekárni nepredávajú!

Chren má výrazný antibiotický efekt a posilňujúce účinky.

Chren dokáže v tele účinne eliminovať infekcie a je výborným doplnkom liečby všetkých chorôb z prechladnutia, chorôb obehovej sústavy, alergií, vysokého krvného tlaku a zápalov.

Potláča množenie baktérií a vírusov a prehrieva organizmus.

Výborný je aj na chudnutie.

...

Pri kašli a nádche chren uvoľňuje zahlienenie, jeho silica rozpúšťajú usadený sekrét na slizniciach dýchacích ciest ako v prínosových dutinách, tak v pľúcach a prieduškách.

Tento účinok pocítite už pri jeho krájaní, drvenie alebo strúhanie, kedy sa uvoľňujú látky s dezinfekčným pôsobením, čo sa prejavuje slzením ako u cibule. Osvedčenou prírodnou medicínou vo chrípkovom období je dať si každý deň 1 lyžičku čerstvého chrenu.

Účinky chrenu

-Silne podporuje obranyschopnosť

-Antiseptické – protizápalové účinky

-Antibiotické účinky

-Prečisťuje krv

-Ochraňuje bunky pred voľnými radikálmi

Prevencia pred vznikom rakoviny

-Prevencia pred kardiovaskulárnymi ochoreniami

-Znižuje vysoký cholesterol z krvi

-Znižuje krvný tlak

-Udržiava pevné a čisté cievy

Čistí dýchací systém od hlienov

-Močopudné účinky – odvodňuje nadbytočnú vodu

-Prečisťuje obličky a močové cesty

-Lieči zápaly v močových cestách a obličkách

Zlepšuje trávenie

-Odstraňuje plynatosť

-Podporuje vyprázdňovanie

-Podporuje rýchlosť metabolizmu – chudnutie

-Urýchľuje pálenie podkožného tuku a tuku v potrave

Odstraňuje migrénové stavy – bolesti hlavy

-Dodáva telu energiu

-Zvyšuje pozornosť a pamäť

Na choré priedušky, zápal pľúc a chrípku

 

Koreň chrenu očistite a nahrubo nastrúhajte. Dajte do skleneného uzatvárateľného pohára a zalejte asi 150 g medu. Pohár zatvorte a postavte na teplé miesto. Na druhý deň šťavu preceďte do tmavej fľašky.

V chladničke vydrží asi 6 dní. Užívajte 3-krát denne čajovú lyžičku ako prevenciu prechladnutia alebo pri kašli. Pretože má dosť ostrú chuť, nie je vhodný pre deti. Dospelí by ho nemali užívať v prípade, že trpia na žalúdočné či dvanástnikové vredy.

Rýchly bojovník proti bolesti hrdla

 

Med má protizápalové účinky, čiže ak sa s chrenom spoja dokopy, ich pozitívne účinky pocítite čo nevidieť. Stačí, ak nastrúhaný chren zmiešate s 2 kopcovitými lyžicami medu. Pri bolestiach hrdla užívajte 3 razy denne po jednej čajovej lyžičke.

Na nádchu a upchaté dutiny

 

Máte nádchu a zahlienené dýchacie cesty? V tom prípade sa naparte nad chrenom, ktorý ste pridali do vriacej vody. Môžete pridať aj jablčný ocot.

Chrenový zázrak na imunity a rýchle uzdravenie počas choroby

 

Potrebujeme:

250 g chrenu

200 g kvalitného medu

Šťavu z 1 citróna

3 cm zázvoru (nemusí byť)

Postup:

Chren aj zázvor rýchlo olúpeme a nastrúhame na jemnom strúhadle. Zalejeme ho pohárom prevarenej, ale nie horúce, vody. Starostlivo všetko premiešame, prikryjeme a necháme odstáť pol druhej hodiny v izbovej teplote.

Po uplynutí tejto doby precedíme a tiež starostlivo vytlačíme tekutinu cez sterilne čisté plátenko a vmiešame  celý med a trochu citrónovej šťavy.

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: tjn
Foto: tjn
Foto: pixabay