Celý život robila v jedálni: Gazdinka má perfektný trik, ako vyčistiť utierky a obrusy naraz, toto jediné na ne funguje!

Celý život som robila v školskej jedálni a to bez umývačiek riadu a ďalších vymožeností. Mali sme obrovské haldy špinavého prádla - obrusov, utierok a dokonca aj uterákov, ktoré sme potrebovali mať vždy perfektne čisté.

Celý život som robila v školskej jedálni a to bez umývačiek riadu a ďalších vymožeností. Mali sme obrovské haldy špinavého prádla – obrusov, utierok a dokonca aj uterákov, ktoré sme potrebovali mať vždy perfektne čisté. Mastnota a fľaky však nezídu len obyčajným praním – nech už reklama funguje hory-doly. My sme to najskôr robili tak, že utierky vyvárali a ostatné prádlo sme v rukách drhli a až potom dali prať. Nebolo to dokonalé, ale lepšie, ako keby sme utierky len vyprali. Až po rokoch nám nová kolegyňa z Ukrajiny poradila tento perfektný nápad. Ak chcete, tak to skúste aj vy, myslím si, že môžete byť spokojní.

Potrebujeme:

5 l horúcej-až vriacej vody

2 lyžice obyčajného prášku na pranie

2 lyžice obyčajného oleja (áno, čítate správne)

2 lyžice bielidla (ideálne v prášku, alebo takého, ktoré si sami vyrobíte z prekarbonátu sodného, alebo kryštalickej sódy)

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Postup:

V horúcej vode rozpustíme olej, potom zložíme z plameňa, pridáme oba prášky a rozmiešame. Nelejeme na suché utierky  a necháme máčať až do úplného vychladnutia (občas premiešame). Potom vyperieme ako zvyčajne.

Niečo na tomto postupe predsa musí byť, keďže sme ho našli aj vo forme videa, ktoré nám poslala pani Alenka. Ďakujeme :-)