Jedna rada pre každého, kto chce vyničiť burinu v zámkovej dlažbe: Toto mi zafungovalo rýchlosťou blesku!

Ak vás trápi burina na dlažbe v záhrade, máme pre vás pár perfektných tipov, ktoré ste nám poslali práve vy - naši čitatelia. Tieto veci vám v boji proti nepeknej burine a machu fungujú najlepšie!

Ak vás trápi burina na dlažbe v záhrade, máme pre vás pár perfektných tipov, ktoré ste nám poslali práve vy – naši čitatelia. Tieto veci vám v boji proti nepeknej burine a machu fungujú najlepšie!

Špeciálna zmes proti burine, ktorá nestojí ani euro

Mne sa osvedčila domáca zmes, ktorú vyrobíte úplne jednoducho a skutočne za lacno.  Stačí, ak si liter obyčajného octu zmiešate s 1 lyžicou soli a lyžicou obyčajného saponátu. Vystriekať s touto zmesou burinu na chodníku. Zmes spáli korene a zabezpečí, že pôda pre ďalší rast buriny už nebude dobrá.

Ivka E.

100% ekologické riešenie

Najlepšie skúsenosti mám s obyčajnou vriacou vodou. Naliať priamo na burinu. Korene vyschnú a na druhý deň len pozberáte. To je všetko. 

Lenka P.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ak máte farebnú dlažbu odporúčam len vriacu vodu, ocot prípadne sóda môžu narobiť fľaky.

Juraj

Ja som si dala do fľaše od rozprašovača dala obyčajný lacný ocot a nastriekala som poriadne na burinu. Mach, burina – všetko zmizlo. Len pozor, aby sa ocot nedostal na kvetinky.

Evka C.

Zmiešať ocot s vodou a trochou jari – overené a funkčné.

Ivanka H.

Síce to nie je trvalé riešenie, ale vždy na jar vystriekame vapkou a máme na nejaký čas pokoj – pekne zíde aj mach a dlažba sa zároveň vyčistí. Ak chcete burinu zlikvidovať na dlhšie, odporúčam jednoznačne ocot. 

Majka C.

Pomoc z kúpeľne

Mne pomohlo obyčajné savo na biele prádlo. Tento nápad mi poradila švagrina, ktorá mala nervy a savo rovno naliala na burinu :-D. Ja som to však urobila takto a odporúčam:

4 litre vody zmiešame ¾ šálky (1 šálka = 250 ml) sava na biele prádlo. Potom vezmeme metlu s pevnejšími štetinami a jednoducho vyšúchame. Prostriedok by sa mal dostať aj do špár, kde je burina, vykynoží ju to. Dávajte ale pozor, aby sa vám zmes nedostala na trávnik a tam, kde pestujete kvietky. Mám odskúšané na kameňoch, chodníku z tehál aj betónu, na iné povrchy som neskúsila. Dlažba je bez machu a krásne čistá ako nová. Odporúčam :-).

Maja S.