Pravidlá výsadby ozimného cesnaku: Úrodu budete rozdávať celej rodine, lebo budete mať na kilá!

210

Výsadba cesnaku pred zimou je u nás veľmi častá, avšak je potrebné poznať isté zákonitosti, vďaka ktorým môžete očakávať bohatú úrodu. Poradíme aj zopár trikov od skúsených pestovateľov, vďaka ktorým sa vám to určite podarí, tento skvelý a užitočný návod sme našli na stránke napadovy.blog.

Foto: napadovy.blog

Všetci vieme, aký prospešný je cesnak pre naše zdravie. Jeho denná konzumácia vám poskytne spoľahlivú imunitu, silné zuby, zdravé srdce a čistú pečeň. Taktiež nesmie chýbať ani v našej kuchyni.

Prax ukazuje, že pri zimnej výsadbe sú hlávky cesnaku výrazne väčšie a bohatšie. Dnes vám prezradíme, aké detaily by sa mali zohľadniť, aby ste si vypestovali závideniahodnú úrodu.

Foto: napadovy.blog

Sadenie ozimného cesnaku v tomto roku

Hovorí sa, že cesnak je potrebné sadiť na jeseň, tri týždne pred začiatkom prvých mrazov. Strúčiky cesnaku vysadené neskôr, nemajú čas sa zakoreniť a pri skoršej výsadbe môžu byť mladé výhonky zničené mrazom.

 Foto: napadovy.blog

Výsledky výskumu potvrdzujú, že pred začiatkom zimy by strúčik cesnaku mal mať 12-18 koreňov s dĺžkou 5-10 cm. Na rozvoj takéhoto koreňového systému budete potrebovať asi 35-45 dní.

V severných oblastiach sa v septembri začína výsadba ozimného cesnaku. Odborníci odporúčajú robiť to počas ubúdajúceho Mesiaca, keď nebeské teleso prechádza cez úrodné znamenia zverokruhu.

Foto: napadovy.blog

Podľa lunárneho kalendára záhradníkov, najlepšie dni na výsadby ozimného cesnaku v roku 2020 sú: 17., 18., 23., 26., 27. September a 15., 16. Október. Zakázané dni pre výsadbu v októbri: 9. a 24. október. Ak je začiatok mesiaca teplý, je možné sadiť cesnak aj v novembri. Priaznivé dni: 8. – 11. a 13. november.

Zdroj, titulná foto: napadovy.blog

Témy:


Pridajte svoj komentár