Na plávajúce podlahy to funguje ako kúzlo: Zbohom šmuhy a drhnutie, po tomto sa laminát leskne ako z katalógu!

Ja na tento jednoduchý nápad nedám dopustiť, v byte mám tmavú podlahu a vždy keď na ňu počas dňa dopadali lúče slnka, išlo ma poraziť. Kupovala som drahý čistiť na plávajúce podlahy a nič z toho, šmuhy boli na podlahe hneď po umývaní, o lesku ani nehovorím. A kto sa bojí zápachu vôbec nemusí, ocot nie je v byte vôbec cítiť. A výsledky na plávajúcej podlahe uvidíte hneď. Na celý rok to nestojí ani 1 EURO!

Potrebujeme:

Pomarančové šupky (prípadne šupky z citrónu, limetky alebo šupku z mandariniek)

Obyčajný biely ocot

Postup:

Šupky navrstvíme do pohára a zalejeme bielym octom. Uzavrieme a necháme 2 týždne odpočívať na tmavom mieste.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Čistič dávam klasicky do vandlíka na umývanie (asi dve odmerky) a umývaj ako zvyčajne. Ten lesk by ste mali vidieť, žiadne šmuhy a pritom nemám špeciálny mop. Odporúčam to úplne každému, kto nechce míňať za chémiu v drogérii. :-) Používam aj iný nábytok – stačí tekutinu preliať do nádoby s rozprašovačom (môžeme zriediť 1:1 s destilovanou vodou).

Čistič je skvelý na čistenie zrkadiel, okien, celej kúpeľne. Odporúčam skúsiť každému, kto má v byte plávajúcu podlahu.

Ďalšie rady ako na plávajúcu podlahu od vás!

Pridať do vody trochu obyčajného lacného šampónu na vlasy a umyť. Podlahy sa lesknú ako zrkadlo a žiadne šmuhy!

Petra J.

Bála som sa umývať laminátové podlahy octom kvôli zápachu, ale kamarátka mi poradila ako na to – zápachu od octu sa nemusíš báť keď do vody dáš par kvapiek obľúbenej voňe z esenciálnych olejov – ja do octovej vody pridám par kvapiek a podlaha je nielen leskla ale dom je krásne prevoňaný 😉

Ivka

Tento prípravok na podlahy si vyrábam už asi šiesty rok a je skvelý. Perfektne vyčistí a navyše rozvonia celý byt. Ja vyrábam naraz aj z troch litrov vody, ale pokojne môžete začať aj len s jedným. Vyrábam ho z 1,2 litra vody, 100 ml alkoholu (ja som použila 42% alkohol), 100 ml octu, 1 lyžicu jedlej sódy, 1 lyžicu aviváže, 1 obyčajné mydlo na ruky 100 g. 

Mydlo nastrúhame a pridáme do vody, preložíme na plameň a miešame, kým sa mydlo nerozpustí. Potom zložíme z plameňa, necháme vychladnúť a pridáme ostatné prísady. Skladujeme v plastových fľašiach – nelejte až úplne dovrchu. Na umývanie používame klasicky jednu odmerku zmesi, ako pri bežných čističoch podláh.

Lenka F.

Moja svokra umýva len čistou vodou a pridá do nej pár kvapiek aviváže, má podlahy krásne v celom byte.

Mirenka