Ako vyčistiť mriežku z rúry bez námahy? Vyskúšajte jednoduchý tip!

Jednoduchý tip, ako odstrániť nečistoty, mastnotu a pripálené zvyšky z mriežky bez námahy a drahých prostriedkov z obchodu.

Mriežka v rúre dostáva opakovaným používaním poriadne zabrať. Kde-tu niečo prihorí, vytečie alebo jednoducho postupne „zájde“ a na jej vyčistenie si musíte okrem dobrého čistiaceho prostriedku pribaliť aj pevné nervy.

Aby ste sa mohli venovať omnoho príjemnejším veciam, máme pre vás skvelý tip, ako vyčistiť mastnotu a pripálené zvyšky z mriežky bez námahy a drahých prostriedkov z obchodu. Všetko, čo potrebujete je obyčajný prach na pranie (príp. prostriedok na riad), voda a starší uterák.

Potrebujeme:

0,5 šálky prachu na pranie (alebo prostriedku na riad)

Starší uterák

Vodu

Prázdny pohár na zaváranie

...

Postup:

Na dno vane rozprestrite uterák a naň položte mriežku (aby sa povrch vane nepoškriabal). Do vane napustite horúcu vodu tak, aby bola mriežka pod hladinou.

Pripravte si pohár na zaváranie, do ktorého nasypete prach na pranie a zalejete horúcou vodou. Pohár zatvorte a pritrepte. Vylejte do vane a prisypte ešte trochu prostriedku.

Nechajte pôsobiť niekoľko hodín – ideálne cez noc. Nečistoty a pripálené zvyšky zmäknú a budú sa ľahko oddeľovať od povrchu mriežky. Potom stačí jednoducho vyčistiť hubkou a mriežka bude opäť ako nová!

zdroj: takprosto