Ako vyčistiť matrace účinne, rýchlo a jednoducho? Vyrobte si domáci čistič za pár centov!

Čisté a hygienické prostredie je pre zdravý spánok veľmi dôležité. Dnes vám ukážeme, ako vyčistiť matrace rýchlo, jednoducho a bez drahej chémie z obchodu.

Udržať čistotu matracov nie je vôbec jednoduché. Už sme písali o nápadoch, ako matrace účinne vydezinfikovať a zbaviť roztočov bez chemikálií. Ako však postupovať v prípade, keď chceme z našich matracov odstrániť odolné škvrny?

Matrace nepatria medzi najlacnejšie vybavenie našich domácností a preto by sme ich radi mali čo najdlhšie v bezchybnom stave. Niekdy sa však aj pri najvyššej opatrnosti nevyhneme malým nehodám, po ktorých ostane na matraci nepekný fľak. Okrem fľakov a škvŕn však matrace postupom času zašednú a stratia pôvodnú sviežosť. Dnes vás naučíme ako vyčistiť aj odolné škvrny a vrátiť zašednutým matracom pôvodnú farbu a hygienickú čistotu.

Potrebujeme:

250 ml 3% peroxidu vodíka

3 lyžice jedlej sódy

Kvapky tekutého mydla alebo saponátu na riad

Postup:

Najúčinnejší je prostriedok, ktorý vyrobíte bezprostredne pred čistením. Sódu zmiešame s peraxidom a počkáme, kým sa sóda rozpustí. Potom pridáme mydlo a zmes prelejeme do nádoby s rozprašovačom.

Fľašu pred použitím pretrepeme a nastriekame na znečistené miesta a necháme pôsobiť 5-10 minút. Zvyšky prostriedku vysajeme z matracu pomocou vysávača.

V miestnosti, v ktorej je matrac, je dobré zapnúť ventilátor, aby sa povrch rýchlo vysušil.

Udržujte čistotu pravidelne!

Matrace pri každom prezliekaní prádla vysajte a nezabúdajte ich z času na čas vytiahnuť vydezinfikovať na slnko.

Pri čistení matracov je potrebné riadiť sa podľa informácií na štítku.

Mohlo by vás zaujímať aj: Ako sa zbaviť roztočov jednoducho, účinne a za pár centov?

zdroj: takprosto

 

Dnes najobľúbenejšie