Ako sa zbaviť plesne v dome pomocou jednej látky? Túto metódu ospevujú stovky ľudí, môže pomôcť aj vám!

Jedna z najúčinnejších látok v boji proti plesni v našich domácnostiach. A nejde o ocot, ani sódu bikarbónu.

Jedna z najúčinnejších látok v boji proti plesni v našich domácnostiach. A nejde o ocot, ani sódu bikarbónu. Ide o jednu z najužitočnejších látok, aké poznáme. Dokonca, rozsah jej prospešných účinkov pre zdravie, krásu, ale aj našu domácnosť či záhradu ešte stále len objavujeme. Zoznámte sa so zázračnou látkou – čajovníkovím olejom (Tea tree oil).

Pozoruhodný dar prírody, ktorý ľudia poznajú a využívajú už stovky rokov. Ide o najsilnejší dezinfekčný prírodný prostriedok. Zabezpečuje dlhodobú ochranu pred baktériami, vírusmi a známe sú aj jeho úžasné účinky v boji proti plesni, ktoré mali možnosť otestovať už stovky ľudí vo svojich domácnostiach.

Bojujte proti plesni efektívne

Pleseň rastie a rozširuje sa v teplom a vlhkom prostredí. A obľubuje materiály ako koža, drevo, papier, textílie a koberce. Ľahko sa však rozšíri aj na gumených tesneniach v práčke, alebo na stene.

Skôr, ako sa pustíte do boja s plesňou, ak je to možné, najskôr sa snažte odstrániť zdroj vlhkosti, alebo súčasť vybavenia (napríklad gauč), ktorá je natoľko pokrytá plesňou, že sama sa stáva zdrojom nebezpečnej plesne u vás doma. Potom začnite s aplikáciou „protiplesňovej“ procedúry.

Potrebujeme:

150 ml vody

1 lyžičku čajovníkového oleja

Fľašu s rozprašovačom

Postup:

Stačí obe prísady zmiešať, preliať do nádoby a naniesť na plesňou postihnuté miesta.

Po aplikácií nechajte Tea tree oil, aby si robil svoju prácu – bojoval proti baktériám a plesniam. Procedúru je potrebné na veľmi znečistených miestach 2x denne. Čajovníkový olej je neškodný pre ľudí rovnako, ako aj pre domáce zvieratá. Nemusíte sa obávať negatívnych vedľajších účinkov.

Dnes najobľúbenejšie