Proti mravcom mi nezabrala krieda ani prášok do pečiva: Kto sa ich chce zbaviť natrvalo, mal by poznať túto radu!

Napísal nám Radovan, ktorý sa podeli o svoj dlhoročný a overený spôsob boja proti mravcom.

Napísal nám Radovan, ktorý sa podeli o svoj dlhoročný a overený spôsob boja proti mravcom:

„Čítal som na vašej stránke tipy, ako bojovať proti mravcom práškom do pečiva, octom alebo kriedou. Áno, všetky tieto veci fungujú, ale bohužiaľ len na krátky čas. Keď pominie účinok, mravce sa objavia znova. Jediný spôsob, ako sa týchto potvoriek zbaviť natrvalo, že odstrániť kráľovnú – vtedy mravenisko zanikne a mravce, ktoré k vám chodili sa už neobjavia.

My sme problém s mravcami riešili rok čo rok – mravce sa začali objavovať skoro na jar a skoro až do zimy sme ich mali v komore, na kuchynskej linke a občas sa zatúlali aj do stolíka. Teraz už viem, že vždy, keď ich uvidím v byte prvýkrát, nakŕmim ich touto sladkou dobrotu a máme pokoj na celú sezónu – toto spôsobí že sa zbavíte celého mraveniska.
Všetko, čo treba urobiť je kúpiť si v záhradkárstve Bórax v prášku (zvyšok využijete ako hnojivo do záhrady – my používame ako výživu pre stromy). Doma stačí tento prášok zmiešate s cukrom a časť s džemom – málokto vie, že zatiaľ čo niektoré mravce uprednostňujú sladké, iné mastné. Máte teda istotu, že sa to dostane ku všetkým. Tieto pasce in dajte na miesta, kde ste ich videli. Tieto látky ich pritiahnu a mravce sa do sýta nepapkajú a buďte si istí, že zanesú aj do mraveniska pre kráľovnú. Stačil vždy 1 maximálne dva dni a mravce boli preč a to natrvalo.“

Takto si mravce pochutnávajú na boraxe a roztopenom masle.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Rado M.