Ako rozrezať fľašu bez špeciálneho nástroj? Odkedy som videla ten nápad, fľaše zo skla nevyhadzujem – vyzerá to úžasne!

Dnes vám ukážeme, ako rozrezať fľašu bez veľkého úsilia a získať úžasné kúsky, ktoré môžete použiť na ozdobenie nášho bytu.

Budete potrebovať:

  • 1 fľašu,
  • motúz,
  • alkohol alebo acetón
  • veľmi studenú voda
  • ľad.

tento tip je najlepšie robiť v rukaviciach a nad umývadlom, alebo nehorľavým povrchom. Určite nedovoľte tento trik skúšať vaším deťom.

Čo musíme urobiť?

Priadzu navlečte trikrát na časť skla, na konci priadze uviažte uzol a odstráňte ju zo skla.

Namočte priadzu po dobu 10 sekúnd do alkoholu alebo acetónu, potom ju dajte späť na sklo, zapáľte a otáčajte ho, aby všade horela.

Pripravte misku, nalejte do nej veľmi studenú vodu alebo ľad a keď plameň zhasne, vložte fľašu do tejto vody na zapálenú priadzu. Sklo sa zlomí na určenom mieste, okraje zabrúste šmirgľovým papierom a použijte ako dekoráciu.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Sklenená váza

Rezané sklo môže byť naplnené niečím prírodným s kvetom, ako je znázornené na nasledujúcich fotografiách. Najjednoduchší spôsob, ako ozdobiť pohár, je obaliť ju priadzou, jednoduchou a elegantnou a možno ju umiestniť do každej miestnosti.

Môžete tiež použiť pletené veci zo slamy, korálky, rôzne farebné pásky na výzdobu skla. Môžeme urobiť špeciálne veci, ktoré môžu byť najkrajšie predmety v našom byte!

Čo môžeme urobiť z brúseného skla?

Farebné sklenené fľaše môžu byť vyrobené zo svietnikov, sviečky vnútri skla alebo sviečky a sklo je zvonku zdobené priadzou alebo farebnou stuhou. Je toho ešte oveľa viac, ukážeme vám nejaké nápady!