Nečakajte kým zvädnú: Takto jednoducho premeníte rezané klinčeky z kvetinárstva na úžasnú ozdobu vášho bytu, alebo skalky!

Ak dostanete nabudúce kyticu s obľúbenými klinčekmi, nemusíte čakať, kým vám pekné kvietky zvädnú.

Ak dostanete nabudúce kyticu s obľúbenými klinčekmi, nemusíte čakať, kým vám pekné kvietky zvädnú. Vyskúšajte úplne jednoduchý tip, ako ich prinútiť zakoreniť tak, aby boli na budúcou jar najkrajšou ozdobou vašej skalky, alebo bytu!

Je to úplne jednoduché a najväčšiu šancu na zakorenenie získate vtedy, ak z rastliniek jednoducho odtrhnete bočné výhonky s lístkami. Všetko, čo musíte teraz urobiť, je jednoducho ich namočiť do pohára s vodou a nechať zakoreniť.

Akonáhle uvidíte korienky, presaďte ich do výživného priepustného substrátu (dobré do substrátu primiešať hrubozrnný piesok).

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Odrezky môžete zasadiť do pôdy aj hneď. Odporúčajú sa malé nádobky – ideálne staré formičky na ľad, ktoré sú naplnené výživným substrátom zmiešaným s hrubozrnným pieskom. Dôležité je vo formičkách zabezpečiť drenážne otvory.

Pred vložením do pôdy je vhodné ošetriť stimulátorom zakoreňovania. Ak chcete zakorenenie urýchliť, pokryte nádobky fóliou, avšak nezabúdajte na pravidelné vetranie. Uložíme na parapet na slnečné miesto a keď odrezky vyrastú a zosilnejú, môžeme ich presadiť do väčších črepníkov a neskôr do pôdy. Krásne sa budú vynímať najmä na skalke.

Ak chcete vyskúšať malý experiment, môžete vyskúšať nechať zakoreniť aj hlavnú stonku klinčeka. Urobte ostrý rez pod druhým očkom a vložte do priepustnej pôdy. nechajte zakoreniť a ďalej postupujte ako v predchádzajúcom prípade.