Trik, ako rozkvitnúť vianočný kaktus DO VIANOC: 2x som ho zaliala týmto a nahodil puky – ešte nikdy nemal toľko kvetov!

Tiež máte ten problém, že vianočný kaktus aj napriek starostlivosti nie a nie rozkvitnúť? Vianoce sú na spadnutie a ak chcete, aby vám ich spríjemnili aj kvietky tejto obľúbenej rastliny, vyskúšajte malý trik. Ja som ho skúšala už po pár posledných rokov a zakaždým sme mali na vianoce zakvitnutý kaktus aj napriek tomu, že začiatkom decembra ešte nekvitol. Stačí jednoducho zaliať párkrát a len sa tešiť na puky, ktoré sa na kaktuse čoskoro objavia.

Tento trik mám z časopisu pre záhradkárov a pomôže každému, ktorý má doma túto krásnu izbovku a napriek starostlivosti (ktorá je v prípade tejto rastliny minimálna) nekvitne v čase vianoc. Okrem podpory kvitnutia ho tento jednoduchý zlepšovák aj predĺži a bude vás tešiť kvetmi ešte dlho po vianociach.

Čo treba vedieť na začiatok!

Aby vám vianočný kaktus vykvitol, je treba, aby bol v  miestnosti, kde je prítmie a s teplotou, ktorá neprekročí 18 ° C. Rastline sa tak najlepšie darí v predsieni, alebo na chodbe. Okrem teplôt je potrebné obmedziť aj zálievku a skôr mu dopriať vodu z rozprašovača. To je základná starostlivosť, ktorú kaktus potrebuje mať zhruba od septembra do novembra. Ak vám kaktus aj napriek tomu stále nekvitne, použite jednoduchý trik. Zalejte ho obyčajným čiernym čajom. 

Trik pre rýchle kvitnutie

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Vrecúškové alebo sypaný čierny čaj sa snáď nájde v každej domácnosti. Málokto však vie, že dokáže doslova prebudiť k životu aj vianočný kaktus. Stačí si urobiť silný odvar z približne 15 gramov čierneho čaju a pol litra vriacej vody. Potrebujete naozaj silný čaj, takže ho nechajte lúhovať pokojne aj hodinu, kým nevychladne.

Ako ho používať?

 

Hotový výluh prelejte do kanvičky a týmto roztokom vianočný kaktus zalievajte zhruba raz za dva týždne. Po krátkom čase sa dočkáte skvostných kvietkov.

Ak chcete, aby vám táto kvetina zdobila aj váš vianočný stôl, začnite hnojiť už teraz. Budete sa diviť, aké výsledky vás čakajú. Zvyšný čaj môžete použiť pre upratovanie domova, čo sa vám bude počas nadchádzajúcich sviatkov určite hodiť. Kde všade ho môžete použiť, sme písali tu.

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay