Ako odstrániť z kuchynskej linky mastný povlak? Pomôže vám jedna prekvapivá vec!

Výpary z varenia, mastnota a dokonca aj čiastočky jedál – to všetko sa na povrchu linky zakonzervuje v podobe mastného povlaku, ktorý potrebuje na svoje odstránenie skutočne silný prostriedok!

Každý, kto niekedy čistil kuchynskú linku od mastného povlaku vie, že to môže byť poriadny oriešok. Výpary z varenia, mastnota a dokonca aj čiastočky jedál – to všetko sa na povrchu linky zakonzervuje v podobe mastného povlaku, ktorý potrebuje na svoje odstránenie skutočne silný prostriedok!

Keď používala odmasťovače z obchodu, často sa mi stávalo, že na povrchu linky ostali nepekné šmuhy, ktorých sa mi nedalo zbaviť. Kamarátka mi poradili jednoduchý domáci čistiť mastnoty z kuchynskej linky a hoci som neverila, funguje perfektne: Jeho základom je prekvapivá surovina – olej.

Porazte mastnotu olejom!

Znie to možno zvláštne, no skutočne je tomu tak. Bojovať s mastnotou v kuchyni dokáže najlepšie olej. Samozrejme nie sám, ale v kombinácií s ďalšou neoceniteľnou pomocníčkou v kuchyni – jedlou sódou.

Domáci čistiť kuchynskej linky z dvoch prísad

Potrebujeme:

1 diel rastlinného oleja

2 diely jedlej sódy

Postup:

Obe ingrediencie jednoducho zmiešame – mala by nám vzniknúť konzistencia pasty. Pastu nanesieme handričkou na znečistený povrch. Na zárezy a škáry môžeme použiť starú zubnú kefku. Hmota do seba absorbuje všetky nečistoty a mastnotu. Vám už ostáva len tešiť sa z perfektne čistej linky.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

kitchen-gunk-remover-14

kitchen-gunk-remover-4