Moja rokmi overená rada, ako odmastiť kuchysnské utierky bez vyvárania a úplne bez práce: Funguje to aj na mastné škvrny na oblečení!

Kuchynské utierky už dlho-predlho nevyváram, pretože mám omnoho lepší tip, ako zatočiť s mastnotou, škvrnami a perfektne ich vyčistiť. Napadlo mi to, ani neviem ako, ale teraz to používajú už aj moja sestra, svokra a švagriná – ženy si to nevedia vynachváliť. Ak aj vy ešte stále používate látkové utierky v kuchyni, bude sa vám to hodiť.

Ako na to?

Pripravte si vandlík, nalejte doň horúcu vodu a rozpustite tabletu do umývačky. Nechajte celkom vychladnúť a vyperte ako zvyčajne. Ak boli utierky veľmi znečistené, dajte jednu tabletu aj do práčky – tablety majú bieliaci účinok a ja ich používam na biele prádlo namiesto chlórového bielidla. Navyše, má to ešte jeden skvelý efekt – tablety rozpustia usadený tuk v práčke a perfektne ju tak vyčistia a zbavia zápachu. Ja, keď čistím práčku tak urobím jednoducho to, že do nej dám 2 tablety, zapnem najdlhší cyklus na 90 stupňov a je to. Odporúčam, mám odskúšané!