Sadrokartón na povale nám začali obhrýzať myši a nepomohla mačka ani pasce: Keby som vedel, že na ne platí toto, spravil by som to už dávno!

Dobrý deň, chcem sa podeliť o môj overený postup proti myšiam a nezvaným návštevníkom na povale, alebo kdekoľvek inde. Čerstvo odskúšané.

Dobrý deň, chcem sa podeliť o môj overený postup proti myšiam a nezvaným návštevníkom na povale, alebo kdekoľvek inde. Čerstvo odskúšané.

Nám sa ešte na jeseň nasťahovali na povalu a odvtedy si robili každý večer párty a to poriadne hlučnú. Dokonca nám začali obhrýzať sadrokartón, ktorý sme tam mali uložený.  Veľakrát sme sa kvôli tomu v noci budili a počúvali diskotéku nad hlavami.

V nejakej diskusii na internete som sa dočítal, že myši neznášajú montážnu penu, tak som sa na to opýtal švagra a on potvrdil, že to môže fungovať, že myši a ďalší hlodavci tento materiál odpudzuje. Spravil som to tak, že som penu nastriekal do myšacích cestičiek. Dal som to do prehryzených otvorov a tam, kde som našiel stopy po myšiach. Potom mi ešte švagor poradil, aby som pre istotu nastriekal do priestoru obyčajné savo. Teraz po Vianociach som procedúru so savom pre istotu zopakoval, ale to už len pre istotu, myši sa odvtedy neobjavili. Keď budete priestor savovať, nezabudnite si dať rúšku, alebo poriadne vetrať. Jediné, čo ľutujem je len to, že som o tom nevedel skôr.

Marek I.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.