Na drhnutie a vodný kameň môžete zabudnúť na celé týždne: Namiesto drahej chémie súste tento zázrak za pár centov!

Žiadne drhnutie a čistota celé týždne za pár drobných. Toto sú perfektné triky, s ktorými môžete zabudnúť na vodný kameň, zápach aj kupovanie drahých WC prípravkov.

Dajte do WC nádržky pohár s octom – na každodenné drhnutie misy môžete zabudnúť

Pohár naplníme octom zatvoríme a do veka urobíme niekoľko tvorov. Takto nebudete musieť riešiť vodný kameň kameň v toalete na celé týždne. Ocot rozpúšťa vodný kameň a zároveň dezinfikuje a pôsobí ako prírodné leštidlo.

Kameňožrút – stačí hodiť a máte pokoj – odstráni aj zažratý vodný kameň

Účinkuje perfektne a jednoducho si ho môžete zhotoviť aj u vás doma. Ničia baktérie, nečistoty a vodný kameň, navyše kúpeľňu naplnia krásnou vôňou, ktorú máte radi. Okrem toho sú tieto šikovné tablety aj šetrné k životnému prostrediu. Toaleta bude vďaka nim nielen bez nečistôt, ale aj hygienicky čistá. Skutočne sa oplatí, mať ich vždy poruke.

Potrebujeme:

130 g jedlej sódy

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

30 g kyseliny citrónovej

Niekoľko kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja

1 lyžicu saponátu na riad

Formu na ľad

Postup:

Jedlú sódu zmiešame s kyselinou citrónovou.
185

Pridáme niekoľko kvapiek esenciálneho oleja a saponát. Celú hmotu dôkladne premiešame.

254

Hmotu navrstvíme do silikónovej formy, zatlačíme prstami a necháme minimálne 4 hodiny uschnúť.

345

Keď sú tablety suché, jednoducho ich z formy vyklopíme a môžeme používať. Potom už len stačí vhodiť do záchodovej misy a nechať ich robiť robiť si svoju prácu!

Stačí vám len tento umelý závesný držiak, ktorý určite doma nájdete a pár jednoduchých prísad. Za 10 minút máte hotovo, len nadávkujete do držiaka a zavesíte – žiaden vodný kameň, WC voňavé a čisté. My sme doma traja (sem-tam štyria, keď príde syn z internátu) a vydrží nám 3-4 týždne na jednu dávku.

Domáci závesný čistič a vôňa do WC – za pár drobných funguje celé týždne

Potrebujeme:

WC držiak závesný (ten do ktorého sa dá opakovane dávkovať gélový čistič)

100 ml vody

25 až 30 ml tekutého mydla,

1 lyžičku kukuričného škrobu

6 lyžičiek kyseliny citrónovej

Postup:

Pár kvapiek esenciálneho oleja (ideálne tea tree oil, ktorý je antibakteriálny a bojuje proti plesniam a vírusom), alebo pár kvapiek voňavého oleja, podľa toho, akú vôňu máte radi

Ak chcete, tak aj potravinárske farbivo, ale nie je treba

Postup:

Z tohto množstva vyjde asi 4-5 dávok a jedna vydrží už spomínané 3-4 týždne. Jedna dávka nestojí ani 10 centov.

Nachystajte si hrniec a dajte doň  vodu, kyselinu citrónovú a škrob, ktorý sme si predtým samostatne rozmiešali v malom množstve studenej vody – inak by sa nám nemusel dobre rozpustiť. Rozmiešajte a dajte na plameň. Zahrievame a miešame, kým sa tekutina nezačne meniť na gélovitú konzistenciu. Keď má zmes požadovanú konzistenciu gélu, zložíme z plameňa a pridáme farbivo (ak chcete), 5 kvapiek tea tree oleja a vôňu, akú máme radi. Ja dávkujem do držiaka spolu s tekutým mydlom – buď do jednej časti len prostriedok a do druhej mydlo, alebo namixujem spolu s tým, že prostriedku dávam viac, ako mydla. Niekedy mydlo celkom vynechám, je len na vás, ako sa rozhodnete. To je všetko, teraz len zavesíme do misy a zvyšok skladujeme v plastovej fľaške. Za lacný peniaz máte perfektného pomocníka.