Toto vám zabralo najlepšie: 9 vecí, ktoré vykynožia burinu na chodníku a v zámkovej dlažbe!

Zostavili sme pre vás 9 vecí, ktoré vám v boji proti burine na chodníku funguje najlepšie. Ak sa jej neviete zbaviť počas celej sezóny, toto sú veci, ktoré vám môžu pomôcť!
1. Jedlá sóda:  Sóda je bezpečné riešenie pre odstránenie buriny v prasklinkách na chodníku, alebo v medzerách zámkovej dlažby. Zároveň sa nemusíte obávať, že kontaminujete životné prostredie. Ako ju použiť? Stačí ak jednoducho priamo na burinu nasypete niekoľko hrstí sódy a čoskoro zmizne.
2  . Soľ Uvaríme si zmes z dvoch dielov vody a jedného dielu soli. Potom zmes nalejeme priamo na burinu na chodníku či v dlažbe. Môžete postupovať aj tak, že na burinu nasypete soľ priamo na burinu a postriekate trochou vody.
3. Alkohol:  Ten spôsobí, že burina sa rýchlo dehydruje a zanikne. Alkohol najlepšie funguje vtedy, ak burinu vytrhnete ručne a nalejte alkohol priamo na miesta, kde burina bola. Máte tak istotu, že na týchto miestach už nevyrastie. Radíte tiež túto zálievku: 200 ml alkoholu zmiešame s malým množstvom pracieho prostriedku, nastriekame priamo na burinu (v tejto metóde ju netreba vyberať) a necháme pôsobiť. Táto zmes burinu spáli. Striekame počas slnečného bezveterného počasia.
4. Ocot:  Toto je asi najsilnejší postrek na burinu na chodníku. 1 šálku soli zmiešame s 1 litrom octu, pridáme pár kvapiek jari a striekame len na burinu na chodníku. Pozor ale, aby sa zmes nedostala na trávnik a na vaše rastlinky.
5. Kukuričná múka: Skôr, ako o riešenie ide o skvelú prevenciu. Nasypte múku tam, kde bola burina, táto múka spôsobí, že burina nebude rásť, ani sa šíriť ďalej.
6. Noviny:  Dajte novinový papier na miesta, na ktorých sa chcete zbaviť buriny. Bez svetla a prísunu kyslíka burina neprežije.  do žalúdka, rastliny sa utopia pod ním.
7. Hustý trávnik: Ak chcete zamedziť burine v trávniku, paradoxne najlepší spôsob je udržiavať trávnik čo najhustejší. Hustý porast nedovolí burine, aby zelenú plochu zamorila.
8. Polymérový piesok:  Perfektný hlavne na vyplnenie škár v známkovej dlažbe. V polymérovom piesku burina nedokáže rásť.
9. Vriaca voda:  Je to bezpečné, ľahké a funguje to. Stačí len naliať vriacu vodu priamo na burinu na trávniku a hneď ju zlikvidujete.