Potrebujete len vodu a týchto pár trikov: 9 prekrásnych tipov, ako vyzdobiť kraslice na poslednú chvíľu!

Najkrajšie kraslice na poslednú chvíľu. Naučte sa geniálne triky, ako na to!

Farbenie vajec na Veľkú noc patrí k naším tradíciám. Ak chceteaj vy vyzdobiť váš domov takpovediac „na poslednú chvíľu“, máme pre vás niekoľko geniálnych tipov. Nepotrebujete nič špeciálne, všetko potrebné na vytvorenie nádherného zdobenia nájdete u vás doma

1. Zdobenie cibuľovými šupkami

Stačí, ak vajce namočíte do vody, obalíte v cibuľových šupkách, zabalíte do gázy a vložíte uvariť do vody. Do vody pridajte pár kvapiek potravinárskeho farbiva alebo ďalšie cibuľové šupky. Potom stačí zložiť gázu, prepláchnuť studenou vodou a krásne zdobenie je na svete!

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Zdobenie zelenými listami a kvetmi

Postupujeme rovnako ako v prvom prípade, namiesto obaľovania v cibuľových šupkách však použijeme lístky, bylinky alebo drobné kvietky. Obalíme do gázy, vložíme do vody s farbivom, alebo cibuľovými šupkami.

Tieňovanie

Vajcia uvaríme vo vode a potom preložíme do vody zafarbenej cibuľovými šupkami, červenou repou, alebo potravinárskym farbivom. Vajce postupne ponárame do kvapaliny, jednotlivé úrovne tak získajú rôzne odtiene tej istej farby.

Čipkované vajíčka

Stačí pevne zabaliť do čipky a uvariť vo vode s farbivom. Potom opláchnite studenou vodou.

Farbenie pomocou laku na nechty

Pár kvapiek laku (môžeme použiť rôzne odtiene), nakvapkáme do vody a premiešame. Potom do tekutiny opatrne ponoríme vajíčko tak, aby sa obalilo vo farebnej zmesi. Potom necháme zaschnúť.

1-easter-egg-decorating-ideas

Zdobenie pomocou starej kravaty

Vajce zabaľte do kúska starej kravaty a vyvarte vo vode s spolu s ¼ šálky octu. Varte po dobu 20 minút. Potom nechajte vychladnúť a odstráňte látku. Na túto metódu je najlepší materiál zo 100% hodvábu.

Farbenie voskom

Vajcia uvaríme vo farebnej vode (zafarbenej šupkami alebo farbivom). Prepláchneme studenou vodou a usušíme. Potom vezmeme sviečku, zapálime a rozpáleným voskom nakvapkáme na škrupinku ľubovolné vzory. Uložíme do farebnej tekutiny a necháme zafarbiť. Potom preložíme do teplej vody, vďaka čomu vosku jednoducho zíde.

Zdobenie šľahačkou

Vychladnuté uvarené vajcia namočíme do octu na 2 minúty. Do ušľahanej smotany nalejeme približne 20 kvapiek potravinárskeho farbiva. Premiešame špáradlom.

$_3 (2)

Vajce potom ponoríme do farebnej šľahačky tak, aby bol pokrytý celý povrch.

$_3 (3)

Môžeme zvoliť ľubovoľné farebné kombinácie.

$_3 (7)

Povrch vajec necháme uschnúť a potom vložíme na 1 hodinu do chladničky. Potom vajce jednoducho umyjeme pod tečúcou teplou vodou. Keď odstránime zvyšky šľahačky, ostane len krásne sfarbenie.

$_3 (5)

$_3 (6)

Zdobenie bavlnkou

Šikovný návod, ako vykúzliť najkrajšie vyzdobené kraslice len za 15 minút!

Jednej z najkrajších výsledkov dosiahnete pomocou obyčajnej bavlnky a lepidla. Celý postup zdobenia nájdete TU.