Na balkóne mám 10 litrovú nádobu s vekom naplnenú dažďovou vodou (môžete ju mať v garáži, pivnici..) , do ktorej dávam kávovú usadeninu a škrupinky z vajíčok – nemám predpísané množstvá, riadim sa podľa spotreby v našej rodine. Nemusíte sa obávať ani zápachu, treba však každý týždeň obsah meniť (za týždeň tekutinu hravo spotrebujete, ak máte však málo rastliniek, stačí aj 5 litrov).
Dávkujem takto – každý týždeň ¾ litra tejto zálievky na každú rastlinku. V zime žiadne žlté listy a v lete zas perfektne odolávajú horúčavám. Ak je extrémne suchý vzduch, rastliny je dobré sem-tam aj vlažiť na listoch pomocou jemného rozprašovača. A ešte jeden tip pre nádherné lesklé listy – potrie ich vnútrom banánovej šupky – je to perfektný tip, vďaka ktorému budú listy doslova žiariť a lesknúť sa. Kombinácia s týmto domácim životabudičom je záruka zdravia a toho, že sa vašim rastlinkám bude dariť, ako nikdy!
Jarka V.
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“


