Moja chladnička má už síce svoje roky, ale kedže stále slúži, bolo by mi ľúto vyhodiť ju. Najväčším problémom bolo namŕzanie zadnej steny na chladničky, ktoré spôsobí, že chladnička vám žerie omnoho viac elektriny. Čítala som, že stačí centimetrová vrstva ľadu a spotreba stúpne až o 70%!!! Chladničky samozrejme pravidelne som odmrazovala, ale toto bolo pre mňa už skutočne neúnosné, zdalo sa mi, že stále sa to zhoršuje. Poradím vám malý hókus pokús, o ktorom som čítala v časopise a mne sa osvedčil. AK nemáte moderné chladničky so systémom anti-frost, možno to oceníte tiež.
Keď som naposledy odmrazovala, steny – aj tie za spodnými zásuvkami som potrela olejom. Stačí úplne malá vrstva, a funguje to tak, že ľad sa nebude schopný tvoriť na klzkom povrchu, keďže sa na ňom neudrží. Olejom som potrela aj regáliky na zadnej strane, kde sa dotýkajú steny chladničky (tam sa mi tvorili veľké kusy ľadu). Postup z času na čas zopakujem, vždy vytriem do sucha a jednoducho pretriem olejom alebo glycerínom.
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“

