Hľadal som spôsob, ako príjazdovú cestu, ktorú sme pokladali viac ako 10 rokov dozadu. Priznám sa, myslel som si, že to jednoducho odbijem vapkou, ale keď som videl, koľko buriny a nečistôt sa na dlažbe nachádza, rozhodol sa pre iné riešenie. Videl som to aj v televízii a neľutujem, že som to vyskúšal!
Základom je vec, ktorý bežne používate asi na celkom iné účely – bielidlo (ja som použil bielidlo v prášku s aktívnym kyslíkom), obyčajnú vodu a kefu s krátkymi a tuhými (pevnými) štetinami. Bielidlo spôsobí, že sa povrch dlaždíc zbaví nánosov nečistôt a bude vyzerať tak, ako keď ste dlažbu pokladali. Navyše, bielidlo zlikviduje aj korene buriny, ktoré ostanú v škárach– kontakt s bielidlom ju jednoducho spáli.
Ako na to:
Dlažbu zametieme a odstránime burinu – aspoň koľko sa nám podarí.
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“

