3 triky s formou na bábovku, ktoré sa oplatí vyskúšať!

Forma na bábovku je skvelé vec a ani zďaleka vám nemusí slúžiť len na prípravu obľúbeného pečeného dezertu. Presvedčte sa sami! :-)

Formu na bábovku najčastejšie používame na prípravu obľúbeného pečeného dezertu. Tam však jej využitie ani zďaleka nekončí a my vám ukážeme, že je vynikajúca aj na celkom iné veci. Neváhajte a inšpirujte sa tromi neobvyklými spôsobmi, ako využiť obyčajnú formu na bábovku.

Perfektná na prípravu kurčaťa!

Áno, čítate správne – kurča sa vo forme na bábovku perfektne upečie zo všetkých strán. Je to skutočne veľmi jednoduché, kurča stačí nastoknúť na strednú časť formy, poliať olejom alebo potrieť maslom a ochutiť soľou a obľúbenými koreninami. Výsledok je skutočne perfektný!

Plnená paprika? Šup s ňou do bábovkovej formy!

Ak prirpavujete plnenú papriku na plechu, určite ste už bojovali s tým, že papriky nie a nie stáť na svojom mieste. Aby náplň ostala tam, kde má byť – teda vo vnútri paprík, musíte tak skúšať rôzne fígle, ako papriku čo najlepšie podoprieť. S tým je vďaka forme na bábovku koniec. Papriky jednoducho uložte do formy a nech je zelenina akokoľvek nestabilná, vo forme bude stáť na svojom mieste.

Na uvarenú kukuricu

54eb866f8d4d9_-_cos-19-cutting-corn-de

Ak chcete orezať varenú kukuricu, musíte ju obracať zo všetkých strán, aby ste sa dostali ku každej časti. Ak máte doma formu na bábovku s otvorom v strednej časti – kukuricu môžete naň jednoducho nastoknúť a pohodlne a rýchlo orezať zo všetkých strán.

Všetky triky a ich názorné prevedenie nájdete v tomto videu:

...