3 ingrediencie: Len to potrebujete na výrobu účinného prírodného repelentu proti komárom!

Len čo vykukne letné slnko, objavia sa aj komáre. A práve tieto stvorenia dokážu pokaziť nejedno večerné posedenie na záhrade, s priateľmi na terase, či na pikniku. Nepríjemné svrbenie po uštipnutí komárom nie je ideálnou predstavou pekného večera. O tom, že komáre môžu byť nositeľmi rôznych druhov ochorení radšej ani nepísať…

Internet je síce plný rôznych „zaručených“ tipov, ako si poradiť s komármi, ale len máločo z toho naozaj funguje. Veľmi veľa ľudí sa však zhoduje v tom, že medzi najúčinnejšie spôsoby, ako sa zbaviť komárov, je vyrobiť si vlastný domáci repelent iba z troch ingrediencií. Pozrite si video nižšie a uvidíte, ako si tento malý zázrak môžete vyrobiť svojpomocne doma.

Vytvorenie tejto zmesi trvá len niekoľko minú, ale jeho použitie vám poskytne až šesť hodíny ochrany proti komárom! Navyše tento repelent využíva iba prírodné zložky a žiadne škodlivé chemikálie!

Základom tohto repelentu je krásne voňajúci eukalyptový olej – ktorý vonia krásne nám ľuďom, ale nie komárom. Okrem toho budete potrebovať aj ďalšie dve zložky.

Potrebujete

– 30 kvapiek eukalyptového oleja
– 1 lyžička vanilkového extraktu
– 115 gramov hamamelu virgínskeho (zoženiete napríklad v internetových lekárňach)

Skutočným dôvodom, prečo výsledný produkt odpudzuje komáre, je fakt, že zlúčenina obsahuje takzvaný menthoglycol. Ukázalo sa, že táto zlúčenina funguje rovnako dobre, ako iné zlúčeniny obsiahnuté v bežne dostupných repelentoch s tým rozdielom, že nemá potenciálne škodlivé účinky, ktoré môžu mať komerčné repelenty.

...

Môžete tiež použiť citrónový olej alebo citrónovú trávu namiesto eukalyptovéh oleja, avšak budete musieť repelent nanášať častejšie, približne každých 30 minút. Eukalyptový olej však ľahko zoženiete v dobrej lekárni.

Vanilkový extrakt je voliteľný, ale zistilo sa, že pomáha lepšej účinnosti spreja. A navyše veľmi dobre vonia.

Postup

1: Vložte všetky 3 ingrediencie do nádoby.

2: Dobre premiešajte. Farba by mala pripomínať omáčku.

3: Použite alobal (alebo lievik) a nalejte zmes do rozprašovača. Nechajte odstáť asi 6 hodín.

Nevieme ako vy, ale my už sa nemôžeme dočkať, kedy vyskúšame túto pomôcku v horúcich letných dňoch.