21 rodičovských trikov, ktoré sú také geniálne, že si zaslúžia ocenenie: Toto sa hodí každému, kto má v rodine malé deti!

Perfektné triky a zlepšováky, ktoré sa vám pri výchove detí môžu veľmi hodiť. Nikdy neviete, kedy ich budete potrebovať.

Perfektné triky a zlepšováky, ktoré sa vám pri výchove detí môžu veľmi hodiť. Nikdy neviete, kedy ich budete potrebovať.

Triedenie

Triedenie podľa farieb a tvarov, perfektná vec, ako zabaviť deti a zároveň posunúť ich kognitívne schopnosti na vyššiu úroveň. A nepotrebujete nič špeciálne – farebné drobnosti a formu na muffiny. Dieťa tak zabavíte na dlhý čas, nezabudnite ho však po splnení úlohy pochváliť.

Stará dobrá slaná ponožka

Zázračná slaná ponožka: Prvá pomoc pre boľavé ušká!

Ušné infekcie dokážu poriadne potrápiť, najmä deti sú často obeťami týchto nepríjemných stavov, ktoré sa objavujú najmä počas chladnejších mesiacov. Samozrejme, v takýchto prípadoch je návšteva lekára. Aj lekárka Dana Clum, ktoré dlhé pracuje práve v odbore pediatria odporúča túto metódu, ako spoľahlivú úľavu od bolesti – je veľmi jednoduchá na prípravu a účinkuje veľmi rýchlo.

Tajomstvom účinku je morská soľ, ktorej kryštáliky majú upokojujúce a protizápalové vlastnosti, zároveň dokážu dlho držať teplo a deti často s ponožkou pri ušku zvyknú zaspať, pretože teplo pôsobí upokojujúco. Deti s touto ponožkou aj radi spinkajú.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Metóda bodiek

Ak máte deti toho istého pohlavia a nechcete, aby sa im pomiešalo oblečenie, označte si ho jednoducho bodkami. Jedna bodka pre jedno a druhá pre druhé dieťa.

Zábava pre deti

Stačí plachta alebo deka a obyčajný stôl. Deti túto zábavu doslova milujú.

Plachta vám skvele poslúži aj na pláži

Napínacia plachta ako improvizovaná ohrádka pre dieťa. A hlavne nemáte toľko starostí s pieskom, ktorý sa na pláži dostane skutočne všade.

Sprej proti strašidlám

Deti berú strašidlá pod posteľou vážne. Šikovný rodičia preto vymysleli jednoduchý sprej proti strašidlám pod posteľou. Stačí večer nastriekať a dieťa spinká ako v bavlne. Nočné mory sú razom preč.

Žiaden neporiadok s farbičkami

Stačí, ak ich dáte do zvárateľného plastového vrecka. Dieťa má perfektnú motorickú hračku, ktorú môže stláčať a hrať sa s ňou koľko len chce.

Rukavica s ryžou

Chce vaše bábätko, aby ste ho mali neustále na rukách, alebo aby ste boli stále pri ňom? Stačí trocha ryže a plastová rukavica. Dajte ryžu do rukavice a položte na bábätko. Váha by mala byť len taká, aby pripomínala váhu ruky, prípadne ešte menej. Dieťa takýto dotyk veľmi upokojuje, navyše, ryža má výborné tepelné vlastnosti a naozaj tak pripomína dotyk teplej ruky rodiča. 

Aj keď nemáte bazén, tyče na plávanie sú pre deti perfektné

Osviežujúca zábava pre deti

Stačí do nich strčiť hadicu a tyč na niekoľkých miestach prederaviť. Deti majú o letnú zábavu postarané aj bazénu.

Vertikálna hra (s vodou alebo guľôčkami)

Ďalšie triky

Samolepky vo vnútri topánky vám pomôžu rýchlo a s presnosťou určiť, ktorá topánka je ľavá a ktorá pravá. Túto pomôcku využijete najmä v zhone.

1

Centové mince prilepené na podrážke detskej obuvi – skvelý nápad, ktorý malých tanečníkov perfektne zabaví.

2

V prípade, že deti si nevedia zapamätať, ako správne držať nožnice, skúste im na necht palca nakresliť smajlíka. Potom im stačí len vysvetliť, že pri strihaní musí byť usmiata tvárička vždy hore.
triky babičiek

Cumlíky skladujte v čistých plastových téglikoch.

3

Plastová nádoba, alebo košík na detské jedlo do auta.

6

Stará taška na fotoaparát má ďalšie perfektné využitie. Skvelé na prehľadné usporiadanie detskej výbavy na výlet.

7

Aby boli vlásky bábiky opäť krásne hladké a zabránili ste ich zamotaniu – prípadne ich potrebujete rozmotať. Uymte bábike vlasy vodou v ktorej rozpustíte trochu aviváže.

8

Sóda na pranie zmiešaná z obyčajným tekutým mydlom – perfektný odstraňovač aj tých najodolnejších detských škvŕn.

5

Plachta ako spoľahlivá ochrana pred komármi a dotieravým hmyzom.

9

Aby sa deti naučili, že toaletným papierom sa neplytvá, vyrobte im menšiu pomôcku.

10

Chcú deti vyskúšať prskavku? Použite plastový pohár ako ochranu detských rúk pred iskričkami.

11

Chystáte sa s deťmi k bazénu? Aby sa klzkom povrchu nepošmykli – obzvlášť ak majú gumenú obuv, naneste na podrážky dva pásiky lepidla – použite lepiacu pištoľ a nechajte zaschnúť. Deťom sa vďaka tomuto triku nebude šmýkať.

12

Nálepky s rukou na aute pomôžu, aby sa deti na parkovisku náhodou nezatúlali.

13

Nafukovací bazén ako zábavná a bezpečná oáza pre dieťa, v ktorej sa zabaví dlhú dobu.

14

Ak sa chystáte na miesto, kde pravdepodobne budete dlhšiu dobu čakať – napríklad u lekára. Majte v poruke pero a farebné papieriky. S touto výbavou vymyslíte pre deti skvelú zábavu, pri ktorej prečkajú nudné čakanie.

15

Pomocou gumičky naučíte dieťa, ako správne držať ceruzku.

16

Na klzkom povrchu udržíte kočík vďaka zväzovačom na káble. Upevnite ich okolo kolies, konce odstrihnite a kočík bude držať pevne na svojom mieste.

stroller-hacks