Nepoužívajte zubnú pastu len na umývanie zubov: 11 fantastických spôsobov využitia zubnej pasty, o ktorých sme doteraz nevedeli!

Ako sme sa dozvedeli na retete-usoare.info, zubnú pastu nemusíte používať iba na umývanie zubov. V dnešnom článku sa dozviete 11 fantastických spôsobov využitia zubnej pasty, o ktorých ste doteraz možno ani netušili! 

1. Na odstránenie zápachu z rúk

 

Na rýchle odstránenie nepríjemného zápachu z pokožky po príprave rýb alebo krájaní cibule a cesnaku stačí namiesto mydla použiť zubnú pastu.

2. Na kožené topánky

 

Aby boli poškodené miesta na kožených topánkach menej viditeľné, pretrite ich zubnou pastou a potom utrite vlhkou handričkou.

3. Svieža vôňa na toalete

 

...

Tubu s mentolovou zubnou pastou prepichnite ihlou na viacerých miestach a vložte do splachovacej nádržky. Pasta sa bude v malých množstvách uvoľňovať do vody a toaleta bude pri každom spláchnutí sviežo voňať.

4. Na čistenie sanity

 

Ak chcete z kuchynskej alebo kúpeľňovej batérie odstrániť usadeniny vodného kameňa, naneste na jej povrch trochu zubnej pasty, nechajte niekoľko minút pôsobiť a potom ju jednoducho utrite handričkou.

5. Na čistenie topánok

 

Bielu podrážku na teniskách vyčistíte pomocou malého množstva zubnej pasty a starej zubnej kefky. Naneste ju jednoducho na povrch podrážky a šúchajte zubnou kefkou. Potom utrite handričkou.

6. Na čistenie panvíc

 

Ak chcete vyčistiť liatinovú panvicu, naneste na povrch vrstvu zubnej pasty a dobre vytrite, kým nebude čistá a lesklá.

7. Na čistenie kláves

 

Klavírne klávesy zvyknú časom zažltnúť. Tieto usadeniny je možné účinne odstrániť pomocou zubnej pasty.

8. Na škvrny

 

Zubná pasta pomáha odstraňovať škvrny od rúžu alebo atramentu z bieleho oblečenia. Znečistené povrchy pokryte pastou, nechajte zaschnúť a potom ich vyperte.

9. Na čistenie žehličky

 

Žehliaca plocha žehličky bude vyzerať ako nová, ak ju pretriete trochou zubnej pasy a potom utriete mäkkou papierovou utierkou.

10. Na odstránenie zápachu

 

Zubná pasta zvláda veľmi dobre aj odstránenie nepríjemného zápachu z rôznych nádob, ako sú termosky alebo fľaše. Naneste pastu na kefu, misku ňou dobre umyte a potom opláchnite.

11. Proti roseniu zrkadiel

 

Aby sa zrkadlá v kúpeľni nerosili, stačí ich umyť roztokom zubnej pasty a vody. Následne preleštite.