S týmto domácim liekom sú moje izbovky ako z katalógu: Nakŕmte ich týmto zázrakom a budú kvitnúť od jari až do zimy – už žiadne hnojivá z obchodu!

Pokiaľ si pamätám, moja mama vždy mala plný byt kvetov a všetkým sa u nej krásne darilo. Naučila svoje triky, ako sa o kvietky starať a čo potrebujú pre svoju krásu, silu a kvitnutie. Najlepšie sa jej vždy osvedčili prírodné metódy a fungujú aj na moje kvietky. Toto sú oni:

Ako kŕmiť domáce kvety

starostlivosť o domáce rastliny

Všetky rastliny vyžadujú príležitostné kŕmenie vitamínmi, minerálmi a živinami. Ak je rastlina dlhodobo v stave „hladu“, potom začne chradnúť alebo slabnúť. Aby ste neprivideli domáce rastliny do takého stavu, použite tieto recepty.

Sladká voda

voda s cukrom

Väčšina rastlín miluje sladkú vodu – najmä kaktusy. Pred zalievaním môžete rozriediť polovicu čajovej lyžičky cukru v 100 ml vody alebo ju jednoducho posypať na povrch pôdy predtým, než začnete zalievať rastlinu.

Ricínový olej

olej na kvetináče

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Je dobré používať ricínový olej na kvitnúce rastliny pri nahadzovaní pupienkov . Rozpustite 1 lyžičku v 1 litri vody azalievajte obvyklým spôsobom.

Popol z dreva

popol pre rastliny

Absolútne všetky rastliny budú mať prospech zo zavlažovania s pridaním dreveného popola. Na prípravu roztoku zmiešajte 1 polievkovú lyžicu popolu s 1 litrom horúcej vody a nechajte na týždeň na tmavom mieste a premiešajte čas od času. Vodu s takýmto obohatením je možné podávať raz za 10 dní .

Kôra citrusov alebo granátového jablka

citrusy na hnojivo

Granátové jablko alebo kôra citrusových plodov sa musí na 1 deň namočiť, aby ste získali skvelé riešenie na zavlažovanie, ktoré prebudí zelené aj kvitnúce rastliny.

Roztok aspirínu

liečba aspirínom

Ak sa vám zdá, že rastliny začali opadávať, chradnú a vyzerajú zle, pripravte roztok aspirínu . Jedna pilulka sa rozpustí v litre vody a každých pár dní týmto roztokom postriekajte substrát.

Aloe šťava

aloe pre kvety

V zime bude aloe šťava vynikajúcou rastlinnou živinou . Stačí rozriediť len jednu čajovú lyžičku v litre vody, naliať roztok do fliaš a podľa potreby zalievať.

mlieko

mlieko na fikus

Aby ste udržali listy fikusov neporušené, lesklé a pevné, utrite ich z času na čas mliekom .

Vitamín B12

vitamíny pre kvetináče

Ak ste fanúšikom fialiek, pripravte takéto riešenie pre vaše obľúbené rastliny na zalievanie: zrieďte jednu tabletku vitamínu B12 v litri destilovanej vody. Dvakrát mesačne zalejte fialky s týmto liekom.

Banánová kôra

banánová kôra pre hnojivo

Počas presádzania rastlín je najlepšie použiť banánovú kôru ako hnojivo. Jemne nakrájajte alebo nameľte v mlynčeku na mäso a vložte drenážnu vrstvu. Potom naplňte pôdu a pridajte rastlinu. Banánová kôra je bohatá na fosfor, horčík a draslík, ktoré prispievajú k aktívnemu rastu kvetov.

Hubová voda

hnojivo hnojivo

Na hojenie rastlín môžete pripraviť hubovú tinktúru . Jemne nakrájajte všetky jedlé huby a premiešajte ich s vodou v pomere 1: 1. Po 24 hodinách sceďte kvapalinu a zalejte kvety touto vodou. Presne v priebehu dňa bude tinktúra pripravená. Nepoužívajte viac ako 2 krát týždenne.