10 najčastejších chýb, ktoré poškodzujú naše vlasy. Ako im vrátiť silu a zdravie?

Každá žena túži po krásnych, lesklých a silných vlasoch, avšak mnohé z nás robia nevedomky každý deň chyby, ktorými spôsobujú pravý opak. Vlasy sú slabé, poškodené, pôsobia krehko a nadmerne vypadávajú. Čo robíme nesprávne a ako vlasom vrátiť krásu, zdravie a silu?

Každá žena túži po krásnych, lesklých a silných vlasoch, avšak mnohé z nás robia nevedomky každý deň chyby, ktorými spôsobujú pravý opak. Vlasy sú slabé, poškodené, pôsobia krehko a nadmerne vypadávajú.

Najčastejšie chyby, ktoré vlasy poškodzujú a oslabujú:

Používate žehličku na mokré vlasy a pri žehlení nepoužívate ochranu pred teplom.

Nesprávne používate kondicionér – nanášte ho aj na pokožku hlavy. Správne by sa kondicionér mal nanášať len po dĺžke vlasov. V opačnom prípade môžete narušiť prirodzenú ochrannú a vyživujúcu schopnosť pokožky vlasov.

Pravidelne si vlasy sušíte fénovaním (teplým vzduchom) – najprirodzenejším spôsobom sušenia je, ak necháme vlasy uschnúť prirodzene a voľne. Ak z času na čas nemáte čas a vlasy si musíte rýchlo vyfénovať, je to v poriadku, rozhodne by však nemalo ísť o prevažujúci spôsob sušenia.

Denne nosíte chvost na tomto istom mieste. Vlasy sa sťahovaním oslabujú a ak im nedáme vydýchnuť ani v noci, môže to viesť aj k nadmernému vypadávaniu.

Pijete málo vody. Nedostatočná hydratácia sa podpíše aj pod zdravie našich vlasov.

...

Intenzívne sušenie uterákom. Ak vlasy šúchate uterákom, aby sa rýchlejšie vysušili, môžete ich poškodiť a polámať. Tiež nie je dobré mať vlasy celé hodiny zabalené v uteráku. Navyše, uteráky po čase stvrdnú a majú drsný povrch, ktorý nesaje. V tom prípade je lepšie nahradiť ich starým tričkom.

Chodíte spať s mokrými vlasmi. Tento zlozvyk môže spôsobiť vznik plesní a baktérií. Navyše, táto metóda spôsobuje, že sú vlasy nadmerne vysušené na končekoch a naopak, budú sa rýchlejšie mastiť pri korienkoch.

Tiež to nepreháňajte s česaním a namiesto hustých tvrdých hrebeňov používajte redšie a jemné kefy. Poslúžiť však môžu aj vaše prsty. Tiež je chyba, ak si češete výhradne končeky vlasov. Tie sú totiž najnáchylnejšie na poškodenie.

Každodenné používanie gélov, voskov a lakov na vlasy. Tieto kozmetické produkty spôsobujú, že vlasy nedýchajú a strácajú prirodzenú pružnosť. Poraďte sa s kaderníkom a radšej stavte na pohodlný účes, ktorý bude vyžadovať jednoduchšiu úpravu a menej umelých stylingových doplnkov.

Denné umývanie vlasov. Vlasy každodenným umývaním prichádzajú o prirodzený maz, rýchlejšie a vysušujú a pri korienkoch sa naopak rýchlejšie mastia. Výsledkom takéhoto počínania sú slabé a unavené vlasy bez lesku. Ak si vlasy z rôznych dôvodov musíte umývať každý deň, poraďte sa kaderník o najvhodnejšom šampóne na denné použite pre váš tip vlasov.

Domáce metódy pre rýchlejší rast a zdravšie vlasy

Cibuľová šťava

Je považovaná za jeden z najúčinnejších prostriedkov na prirodzené urýchlenie rastu vlasov, pevnejšie a zdravšie vlasy. Cibuľová šťava obsahuje veľa síry, ktorá urýchľuje tvorbu kolagénu v tkanive. Jedná sa o snáď najstaršiu známu prírodnú masku na vlasy.

Ako na to?

1 väčšiu červenú cibuľu nakrájame na malé kúsky a vytlačíme z nich čo najviac šťavy. Šťavu nanesieme na vlasy (pri korienkoch) a necháme pôsobiť 15 minút. Potom si vlasy umyjeme jemným (ideálne detským) šampónom.

Jablčný ocot

Jablčný ocot čistí pokožku hlavy a udržuje jej pH v rovnováhe. To má za následok vytvorenie ideálneho prostredia pre rýchlejší rast vlasov.

Ako na to?

Vlasy si najskôr umyjeme. Potom si pripravíme zmes z 1 litra filtrovanej vody a 50 ml jablčného octu. Touto zmesou si vlasy prepláchnite po umytí.

Zemiaková šťava

Zemiaková šťava je bohatá na vitamíny C, A a B, ktoré sú pre  zdravie a rast vlasov dôležité.

Ako na to?

Zemiaky odšťavíme a šťavu votrieme do pokožky. Necháme pôsobiť 15 minút a umyjeme jemným (ideálne detským) šampónom.

Vajíčková maska

Vajíčka sú bohaté na síru, selén, zinok, jód, fosfor a železo. Tiež obsahujú dôležité proteíny, ktoré urýchľujú rast vlasov a zlepšujú celkovú ich kondíciu. Rovnako dodávajú lesk.

Ako na to?

Pripravíme si zmes z 1 bielku, 1 lyžičky olivového oleja a 1 lyžičky medu. Premiešame, kým nevznikne jemná pasta a jemne rozotrieme po celej dĺžke vlasov. Necháme pôsobiť 20 minút, opláchneme studenou vodou a šampónom.

zdroj: justnaturallife