Týmto majiteľom robili domáce zvieratká poriadnu neplechu: Odkedy prišli s týmito nápadmi, zvieratká sú ako vymenené, pomôžu aj vám!

Nevedeli s nimi rady, teraz majú doma pokoj. Pozrite sa, ako si títo ľudia poradili so svojimi domácimi miláčikmi!

Robia vám domáci miláčikovia doma neplechu napriek tomu, že ste sa ich snažili dobre „vychovať“? Zvieratká a to najmä mačky dokážu doma spôsobiť poriadnu neplechu a to najmä vtedy, keď sa nudia. Poškriabaná pohovka, nábytok či vyhrabaná zemina z kvetináčov. Títo majitelia pozorovali, že ich domáci miláčikovia robia neplechu vždy vtedy, keď sú doma samé, alebo sa im majitelia práve nemôžu venovať. Vymysleli však geniálne triky, ktoré ich dokážu naplno zamestnať. Prinášame vám 10 geniálnych nápadov, ktoré pomôžu aj vám!

Vytiahni si maškrtu

DO plastovej dózy urobíte otvory dostatočne veľké pre mačaciu labku. Do dózy môžete dať obľúbené hračky a nejakú tú dobrotu. Máte istotu, že mačička má minimálne na hodinu postarané o zábavu.

Lezecký tunel

Závesný organizér na hračky je pre mačky perfektným adrenalínovým dobrodružstvom. Či už ho zavesíte, alebo uložíte na podlahu, domáce zvieratká ho určite nájdu a poriadne využijú.

Koš na prádlo budú milovať

Mačky obľubujú vyvýšené miesta a najmä pelechy, ktoré sú nad zemou a majú z nich dokonalý prehlaď o dianí v celom byte. Použite staré koše na prádlo, alebo boxy. Zaveste ich na stenu a máte doma jedno šťastné zvieratko.

...

Škrabkadlo zo starého koberca

Police ako lezecké rebríky

Zábava a oddych v jednom

Stačí, ak medzi police na stene natiahne tkaninu. Je to akási imitácia hojdacej siete, ktorú mačky doslova milujú.

Nebudú sa vedieť doškrabkať

Dve kefy pripevníte na nohy stola. Mačka sa nebude vedieť doškrabkať.

Ochránite nábytok a zabavíte zvieratko

Stačí špagát obmotať okolo nejakého kusu nábytku. Mačka vám nedoškriabe nábytok a zároveň sa skvele zabaví.

Sedadlo z kartónu

Perfektná masáž a miesto na odpočinok v jednom.