Zvonku vyzerá úplne obyčajne, no vo vnútri ukrýva tento dom úžasné tajomstvo

Na prvý pohľad vyzerá ako hociktorý dom v okolí, no počkajte, až vkročíte dnu.

Dom na Železničnej ulici v mestečku Bridgnorth v Spojenom kráľovstve vyzerá na prvý pohľad ako hociktorý iný dom v tejto oblasti. No akonáhle vkročíte dnu, odhalíte jeho ohromné tajomstvo.

V zadnej časti domu sa totiž nachádza veľká pieskovcová jaskyňa so skutočne špecifickou úpravou interiéru. Tá pochádza z rúk umelcaAnthonyho Dracupa, ktorý v dome dlhodobo žije a jeho úprave sa venuje do roku 1980. Za túto dobu stihol pomocou vlastných síl vytvoriť nový jaskynný priestor o rozlohe viac ako 60 metrov štvorcových a kompletne ho zariadiť.

Jednou z najimpozantnejších častí príbytku je rozhodne klenutý strop a nádherné gotické oblúky so stĺpmi, na ktorých stavbu použil Anthony recyklovaný piesok z neďalekého výkopu. Za zmienku však určite stoja aj ostatné časti domu – útulne zariadené spálne, obývacia miestnosť, kuchyne, kúpeľňa, ale aj prerobené a tematicky vybavené podkrovné izby.

To ale stále nie je všetko, čo tento atypický dom ponúka. Nad jaskyňou totiž Anthony vytvoril záhradnú terasu, ktorá majiteľovi prináša jedinečný výhľad. No keďže umelec svoju prácu na dome konečne ukončil a splnil tak svoje osobné poslanie, chce svoj jedinečný výtvor predať. Dom je aktuálne k dispozícii za 199 950 libier, čo je v prepočte asi 264 174 eur.

„Myslím si, že tento dom bude imponovať najmä ľuďom, ktorý hľadajú prostredie s charakterom, ktorý tomuto miestu rozhodne nechýba,“ prezradil realitný maklér Andrew Ainge.

...

zdroj: metro