Profesionálny pestovateľ uložil priesady paradajok na zem „bokom“: Vďaka tomuto budete bohatšiu úrodu ako kedykoľvek predtým!

Zvláštny trik profíka, vďaka ktorému bude rajčina omnoho silnejšia a zdravšia ako kedykoľvek predtým.

Keď príde čas zasadiť do pôdy priesady paradajok, ktoré si dopestovali na okne, tento zvláštny tip by sa vám mohol skvele hodiť. Ide o nevšednú metódu sadenia priesady do pôdy, ktorá sľubuje silnejšie a zdravšie rastliny, schopné produkovať množstvo plodov.

V čom spočíva trik

Najdôležitejšie je v prípade paradajok zasadiť rastliny tak, aby vytvorili pevný a čo možno najrozsiahlejší koreňový systém. Ten je schopný omnoho efektívnejšie využívať živiny z pôdy a premieňať ich na energiu pre rast, kvitnutie a neskôr aj plodenie. Dôležité je, aby v pôde bola sčasti aj stonka rastliny, pretože práve ona neskôr vyženie ďalšie  korenie a prispeje tak k rozsiahlemu koreňovému systému.

Položte ich na zem „na ležato“!

Nemusíte kopať hlboké jamy, tento pestovateľ našiel omnoho šikovnejší spôsob, ako priesady zasadiť do pôdy. Rastlinu zasadíte bokom, to je celé!

Ako na to?

Priesady aj s črepníkmi uložíte na pôdu „na ležato“. Necháte tak 1 maximálne dva dni. Ako môžete vidieť, rastlina sa začne ťahať za svetlom a na jednom mieste sa začne výrazne ohýbať smerom nahor – to je hranica, po ktorú stonku vložíte do zeme. Rastlina vhodná na zasadenie bokom musí mať tento typický ohyb.

Potom vyberiete z črepníka a odstránite stlačený a prebytočný substrát okolo koreňov. Jama nemusí byť hlboká, pretože je dostatočne široká aj pre stonku paradajky. Miesto zhybu bude pre vás signalizovať, pokiaľ má byť stonka v pôde. Paradajka tak bude mať omnoho rozsiahlejší a pevnejší koreňový systém, vďaka ktorému porastie ako z vody.

Pozrite si video s názorným postupom:

zdroj: gardeningchannel

Dnes najobľúbenejšie