Moja švagriná pridáva do vody na umývanie dlážky aj 1 lyžičku zubnej pasty: Odkedy poznám jej domáci TRIK, robím to stále!

Upratovanie domácnosti často zaberie veľa času a rôzne povrchy si vyžadujú rôzne čistiace prostriedky, ktoré nás stoja nemalé peniaze.

Upratovanie domácnosti často zaberie veľa času a rôzne povrchy si vyžadujú rôzne čistiace prostriedky, ktoré nás stoja nemalé peniaze. Jednoduché triky ostrieľaných gazdiniek preto nikdy nie sú na škodu a môžu vám ušetriť čas, aj nejaké to euro z rodinného rozpočtu. Dnes máme pre vás recept na efektívny čistiaci prostriedok od mojej švagrinej, vďaka ktorému budú vaše podlahy žiariť čistotou. Postup nájdete aj na youtube.

Potrebujeme:

nádobu v ktorej budete miešať prostriedok

cca 350 ml vriacej vody

cca 1 ČL zubnej pasty

100 ml octu

50 ml čistiaceho prostriedku na riad (jar alebo iný)

1 vrchnák alkoholu

Postup:

Ako prvé si dajte do hrnca zovrieť vodu a potom ju prelejte do nádoby, v ktorej budete prostriedok miešať. Do vody vytlačte asi jednu čajovú lyžičku zubnej pasty a rozmiešajte ju tak, aby sa vo vode rozpustila. Voda by mala byť teraz sfarbená do biela, ako na obrázku nižšie.

Foto: youtube/IRMÃS MADAME!

Do tohto roztoku pridajte ocot a všetku tekutinu vylejte do vedra. Dopustite vodu a pridajte prostriedok na umývanie riadu. Nakoniec primiešajte jeden vrchnák alkoholu. Tento roztok teraz dobre rozmiešajte a dôkladne vytrite podlahu. Všetko žiari čistotou!

Foto: youtube/IRMÃS MADAME!

Video návod:

Ďalšie skvelé triky do domácnosti

 

# 1 Micelárna tekutina perfektne vyčistí koženú obuv a bielu gumovú podrážku

Táto kozmetika vám pomôže oživiť staré tenisky a kožené topánky. Naneste na vatový tampón trochu tekutiny, utrite špinavý povrch a potom opláchnite vodou.

# 2 Čistiaca a bieliaca doska na krájanie

Zmiešajte spolu tieto prísady: 3-4 polievkové lyžice jedlej sódy, 1 polievkovú lyžicu saponátu, 1 – 2 polievkové lyžice peroxidu vodíka. Naneste pastu na povrch dosky a počkajte niekoľko hodín (najlepšie  cez noc). Po uplynutí tejto doby sa pasta zotrite papierovou utierkou a doska sa dôkladne umyje.

# 3 Znížte spotrebu prostriedku na umývanie

Ak vždy používate saponáty alebo tekuté čistiace prostriedky tak, že ich nalejte na hubku, miniete ich naozaj za krátky čas. Existuje jednoduchý postup, ako znížiť ich spotrebu skoro až o polovicu.

Spravte malú dierku v hubke na umývanie riadu a potom vložte do dierky kúsok mydla. Môžete tiež nastrúhať kúsok tuhého mydla na strúhadle a potom ho vložiť do špongie – takto bude umývať nielen lepšie, ale miniete aj menej tekutého prostriedku..

# 4 Zubná pasta môže nahradiť špeciálne toaletné gély

 

Ak nechcete minúť veľa peňazí na špeciálne gély a kapsuly na čistenie toalety, stačí použiť zubnú pastu. Jedna tuba pritom vydrží aj na 3 mesiace a vaša toaleta bude voňať krásne a vždy bude vyzerať dobre. Stačí, ak pastu dáte do závesného držiaka, v ktorom býva WC prostriedok.

# 5 Stelivo pre mačky odstraňuje pachy

 

Stelivo vložte do vrecka na odpadky a vložte doň predmet, z ktorého sa chcete zbaviť nepríjemného zápachu. Od topánok po cvičebné rohože to môže byť čokoľvek – zvyčajne veci, ktoré sa ťažko umývajú. Stelivo aj konkrétnu vec nechajte v plastovom vrecku zatvorené nechajte niekoľko dní.

# 6 Sprej, ktorý žehlí oblečenie namiesto žehličky?

Bolo pre mňa tiež ťažké tomu uveriť, najmä preto, že nepatrím medzi ľudí, ktorí radi žehlia, ale naozaj to funguje … Zmiešajte 1 čajovú lyžičku kondicionéra, 1 čajovú lyžičku octu a 2 poháre vody. Nastriekajte zmes na svoje oblečenie, vyrovnajte rukami a počkajte, kým uschne.

# 7 Pomocou mydla skryte otvory na stene

Vezmite kúsok bieleho mydla a vtierajte ho na miesto, kde je viditeľná diera. Urobte kruhový pohyb. Ak to urobíte správne, oblasť s dierkou bude takmer neviditeľná.

# 8 Pasca na ovocné mušky

Ak sa v jarnej a letnej sezóne objaví vo vašom dome veľa múch, stojí za to rýchlo reagovať a pripraviť pascu na tento potravný hmyz. Do misky vložte malé množstvo nakrájaného ovocia, zakryte fóliou a potom do nej urobte špáradlom malé otvory. Muchy budú priťahované sladkou vôňou, nalietajú dovnútra, nebudú sa však môcť dostať von.

# 9 Lak na vlasy a gumová rukavica pomôžu zozbierať zvieracie chlpy z ťažko dostupných miest

Naneste trochu laku na gumovú rukavicu a potom  ňou prechádzajte po miestach, kde sa hromadia chlpy – môže to byť koberec alebo schody. Stačí pár ťahov.

# 10 Hubky uložte na spodnú časť zásuvky v chladničke

Vďaka tomu zostane zelenina a ovocie uchovávané v chladničke dlhšie čerstvé. Špongia absorbuje vlhkosť a zápach z jedla, čo pomôže predĺžiť životnosť zeleniny a ovocia.

# 11 Brúsny papier odstraňuje žmolky na odevoch

 

Tento rýchly a jednoduchý spôsob pomáha obnoviť pôvodný vzhľad oblečenia. Jemne trite jemný brúsny papier o svoje oblečenie a drobné žmolky z materiálu rýchlo zmiznú.

# 12 V kúpeľni bude užitočná gumička

Ak chcete obmedziť množstvo použitého tekutého mydla, stačí dať do zásobníka gumičku. Týmto spôsobom budete pri každom stlačení používať menej produktu.

Najlepšie recepty na dnes