Tento trik so zubnou pastou vám ušetrí kopu peňazí a vaše WC bude príjemne voňať aj bez drahých osviežovačov!

O tomto nápade mi povedala moja svokra a odporúčam to každému. Možno by ste neverili, ako výborne sa dá zubná pasta využiť aj za iným účelom, ako len na umývanie zubov.

Ak patríte k ľuďom, ktorí potrebujú mať na WC sviežu vôňu a investujete do rôznych osviežovačov do záchodov, zbystrite pozornosť. Tento trik vám ušetrí kopu peňazí.

Foto: pixabay.com

Zoberte si obyčajnú mentolovú zubnú pastu (pokojne siahnite po tej najlacnejšej) a urobte pomocou hrubšej ihly do tuby pár dierok.

Foto: youtube/LOVISOVET

Potom ju vložte do splachovacej nádržky a spláchnite.

Foto: youtube/LOVISOVET

Pri splachovaní sa bude pasta z tuby postupne uvoľňovať a WC bude vďaka nej príjemne voňať.

Jedna tuba zubnej pasty vám pri tomto použití vydrží aj 3 mesiace.

Čo je omnoho dlhšie, ako vydržia bežné záchodové osviežovače.

Ďalšie využitie zubnej pasty

Oživí vaše striebro

 

Ak sa na vašich strieborných šperkoch objavili tmavé škvrny, na ich odstránenie nepotrebujete žiadne špeciálne prípravky. Stačí vám obyčajná zubná pasta a mäkká zubná kefka.

Naneste na povrch, jemne rozotrite a zotrite. Budú ako nové.

Foto: pixabay

Už žiadne zahmlené svetlomety

 

Vezmite zubnú pastu – ideálne tú na bielenie zubov – naneste na špongiu a rozotierajte po celom povrchu svetlometov. Rozdiel uvidíte hneď, ako pastu zotriete.

Klávesy na starom klavíri

 

Zažltnuté klávesy na starom klavíri môžu opäť žiariť jasnou bielou farbou. Opatrne jemnou handričkou rozotrite po povrchu. Funguje to skvele!

Foto: pixabay

Pripálená žehlička

 

Najskôr sa snažíme ešte za tepla odstrániť čo možno najviac pripálenej plochy (napríklad špachtličkou). Potom na suchú handru nanesieme zubnú pastu a krúživými pohybmi prechádzame po pripálenom povrchu žehličky. Táto metóda funguje vynikajúco v prípade nerezavých povrchov a v prípade, že sa nejedná o staršie odolné pripáleniny. Potom stačí zvyšky pasty jednoducho umyť pod studenou vodou.

Na poškriabaný displej

Foto: pixabay

Áno, malé množstvo zubnej pasty vám môže skutočne pomôcť odstrániť drobné škrabance. Uistite sa však, že máte doma klasickú zubnú pastu a nie gély či prípravky na čistenie chrupu.

Naneste malé množstvo pasty na poškodené miesto a vatovým tampónom alebo handričkou s mikrovláknami roztierajte pastu po týchto miestach krúživými pohybmi, až pokiaľ škrabance prestanú byť viditeľné. Potom čistým tampónom alebo navlhčenou handričkou odstráňte zvyšky pasty z displeja a rozdiel by ste mali vidieť okamžite.

Biele podrážky na teniskách

Foto: pixabay

Aj po celých mesiacoch používania môžu podrážky vyzerať opäť krásne a budú žiariť. Naneste na biely povrch zubnú partu a rozotierajte po celej ploche (ideálne pomocou zubnej kefky) potom umyjeme čistou handričkou.

Zahmlievanie potápačských okuliarov

 

Pred tým, ako sa pôjdete do vody ich sklá jednoducho pretrite zubnou pastou. Na povrchu sa tak vytvorí neviditeľná ochranná vrstva, ktorá zabráni zahmlievaniu pri ďalšom ponore.

Kruhy od pohárov na drevenom nábytku

 

Odstránite ich jednoducho pomocou zubnej pasty. Naneste, pretrite a pastu odstráňte čistou handričkou. Kruhy budú preč.

Škvrny od atramentu

 

Objavili sa vám napríklad na čerstvo vypratej košeli? Skôr, ako ju opäť hodíte do práčky, aplikujte na toto miesto zubnú pastu a pokúste sa, čo najviac ho pomocou pasty vyčistiť. Potom zotrite vlhkou handričkou a vyperte ako zvyčajne.

Štípance zmiznú počas noci

Otravný hmyz na vašej koži nezanechá žiadnu červenú stopu. Hneď, ako je to možné, naneste si na uštipnuté miesto miesto. Do rána červené fliačiky zmiznú. Navyše, pasta zabráni tomu, aby miesto svrbelo, pálilo a inak vám znepríjemňovalo život.

Vyrážky na tvári

 

Rovnako pasta funguje aj na vyrážky na tvári. Pasta ich vysuší a oni rýchlejšie zmiznú.

Termosky zbaví zápachu

Do termosky stačí naliať horúcu vodu, pridajte zubnú pastu, zatvorte a párkrát zatraste. Zápach zmizne a termosku môžete opäť používať.

Titulná foto: tjn

Zdroj: youtube.com/archív tjn

Foto: tjn
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay

Dnes najobľúbenejšie