Myslela som, že to zlikviduje len mravce, ale zmizli aj pavúky aj mole – zázračný účinok: Toto majte celú sezónu poruke!

Bol ešte len začiatok januára a ja už som našla v kuchyni mravce. Za kuchynskou linkou a veru nebolo ich málo. Čo to bude v máji a počas leta? Hneď som si spomenula na svokrinu situáciu spred roka, keď sa sa mravcov nevedela zbaviť celé mesiace a márne sme skúšala najrôznejšie pasce z obchodu. Mravce sa vždy vrátili. Ja som tentokrát dala na malý experiment a musím povedať, že odvtedy som potvory v našom dome nevidela – a to som hľadala dôkladne. Viete však, čo je najlepšie? Spolu s mravcami už neriešim ani pavúky a myši (tie som síce vnútri nevidela, ale sem-tam sme počuli v noci škrabkanie a našli sme aj myšačince). Za skúšku nič nedáte a dúfam, že sa vám to osvedčí, mne to pomohlo. Už viem, ako prežiť celú sezónu bez týchto potvoriek.

Ako na to?

Všetko, čo som urobila bolo vziať 1 balík mletej škorice a rozriediť v teplej vode. Toto všetko som dala do rozprašovača, dobre pretrepala a nastriekala všade, kde som háveď videla. Dala som aj na parapetu a okolo dverí a na všetky miesta, kde sa môžu dostať z vonku. Tiež okolo sporáka, kde bolo mravcov najviac. To bolo všetko, potom som len čakala. Deň – dva – 3 týždne. mesiac a ani nohy. Poradila som to aj kamarátka, ktorá márne bojuje s moľami v potravinovej skrini a tiež jej to pomohlo. Keby som to nevyskúšala, neverila by som, že stačí tak málo. Môj známy mi radil pasce z látky zvanej bórax, ale ten bohužiaľ doma nemám. Táto látka však pôsobí len proti mravcom, s inými škodcami nemáme skúsenosti. 

 

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.