Zmiešal trochu saponátu s týmto nápojom a nalial na trávnik: Toto je jeho tajný trik, na pre najzelenší trávnik v okolí

Saponáty sa používajú nielen na čistenie riadu, hrncov a nádob. Existuje mnoho ďalších aplikácií, o ktorých väčšina ľudí nevie.

1. Žltý trávnik opäť zelený

Potrebujete nádobu s objemom približne 38 až 76 litrov. Zmiešajte 0,4 litra koly light, šálku kukuričného škrobu alebo cukrového sirupu alebo pol pohára ústnej vody a šálku saponátu na umývanie riadu. Zvyšok objemu nádoby vyplňte vodou. Postriekajte trávnik s touto zmesou asi každé tri týždne a sledujte, ako je vaša tráva čoraz zelenšia.

2. Zbavte sa upchatej toalety

Ak je vaše WC upchaté, nalejte doň šálku saponátu. Počkajte 10 minút, potom nalejte do záchoda misku horúcej vody a spláchnite.

3. Stop mastným vlasom

Ako všetci vieme, saponát je skvelým rozpúšťačom mastnoty. Preto je tiež vynikajúci ako šampónová prísada. Pridajte do šampónu niekoľko kvapiek saponátu a vlasy sa tak skoro nezamastia.

4. Čistenie mixéra

Nemusíte rozobrať mixér na súčiastky, aby ste ho mohli dôkladne vyčistiť. Jednoducho ho ponorte do vody s niekoľkými kvapkami saponátu. V takejto vode ho na pár sekúnd spustite a potom ho opláchnite vodou. Samozrejme, potom treba mixér osušiť.

5. Zbavte sa mravcov

Či už sú na terase, v záhrade alebo v byte, mravce rozhodne nie sú vítanými spolubývajúcimi. Môžete sa ich však rýchlo a ľahko zbaviť tým, že v rozprašovacej fľaši zmiešate saponát a. Postriekajte týmto roztokom mravce a počkajte niekoľko minút. Mravce si navzájom odovzdajú správu o nehostinných podmienkach a sami sa rozpŕchnu.

6. Vyčistite klimatizáciu

Raz za mesiac by ste mali vyčistiť všetky penové a kovové filtre klimatizácie. Môžete to urobiť veľmi ľahko tak, že umiestnite filter do kúpeľa s teplou vodou a saponátom do umývačky riadu a opatrne ho vyčistíte zubnou kefkou. Po odstránení všetkých usadenín opláchnite filter vodou a nechajte ho vyschnúť na vzduchu.

7. Odstráňte burinu

Konvenčné zabíjače burín sú veľmi škodlivé pre životné prostredie. Buriny sa môžete zbaviť aj alternatívnym spôsobom: zmiešajte lyžicu saponátu s 0,4 litrami bieleho vína. Dajte túto zmes do všetkých trhlín, kde rastie burina, či už na chodníkoch alebo na verande.

8. Vyčistite hubku na make-up

Aby nevznikli nevzhľadné černice a pupienky, mali by ste pravidelne čistiť svoju makeupovú hubku od pozostatkov make-upu. Môžete to ľahko urobiť zmesou vody a niekoľkých kvapiek saponátu.

9. Vyrobte deťom bublifuk

Deti milujú mydlové bubliny a hranie sa s nimi. Jednoducho pridajte jeden diel saponátu a dva diely vody do bublifuku a deti sa môžu hrať.

Dnes najobľúbenejšie