Zmiešajte olej s citrónom, ide o perfektný domáci trik

O tomto triku mi povedala pred pár mesiacmi moja svokra a odvtedy ho používam skoro každý deň a to doma aj na chalupe. Jeho autorkou je Марина Жукова a musím vám povedať, že funguje fantasticky.

Stačí  dať na prachovku a okrem toho, že všetko žiari a leskne sa ako nové, prach sa nebude usádzať tak rýchlo, ako ste zvyknutí.

Tento trik pôsobí totižto antistaticky a zmenu si všimnete už po prvom použití.

Ako prirpaviť zázračný odstraňovač prachu?

Nachystáme si 1 citrón, 7 lyžíc oleja.

Citrón si nakrájame na kúsky.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Pridáme olej.

Tak necháme zatvorené na chladnom mieste 5-7 dní, potom scedíme a vytlačíme tekutinu.

Potom do zmesi nalejeme pohár vriacej vody a rozmiešame.

Do zmesi ponoríme čistú handričku.

Vyžmýkame a necháme celkom uschnúť.

Zvyšok zmesi skladujeme v chladničke a použijeme podľa potreby.

Prach budete utierať omnoho menej.

Video návod:

Ďalšie triky s citrónom

Vďaka citrónu bude prádlo belšie

Ak hľadáte prírodnú alternatívu k bielidlám s obsahom chlóru, použite citrónovú šťavu. Citrónová šťava dodá oblečenie krásnu vôňu, rozžiari biele prádlo a dokonca je bezpečná aj pre použitie pri praní farebného prádla. Navyše, zmäkčuje vodu a zabraňuje tak tvorbe vodného kameňa vo vnútri práčky.

Odstráni zápach rúk

Ak krájate mäso alebo cibuľu, zápach z týchto potravín sa drží na rukách bez ohľadu na to, koľkokrát si ruky umyjete. Pre rýchlu pomoc použite plátok citróna, ktorým si ruky po umytí pretriete. Citrón je jedným z najsilnejších prírodných neutralizátorov zápachu.

Hmyz má červenú

Napichajte do rokrojeného citrónu klinčeky. Komáre a muchy túto kombináciu vôní zacítia už z diaľky a keďže je pre nich príliš výrazná a prenikavá, miestnosti sa radšej vyhnú.

Dosku na krájanie vyčistí a vydezinfikuje

Do malých rezov dosky na krájanie sa ľahko dostanú baktérie a nečistoty, ktoré ostávajú na doske aj po umytí. Nebezpečné sú predovšetkým baktérie zo spracovania surového mäsa.

Ak chcete, aby bola doska skutočne čistá a vydezinfikovaná, použite polovicu citróna a soľ. Dosku poprášte soľou a potom dôkladne pretrite povrch citrónom.

Citrónový sprej udrží ovocie čerstvé

Šťavu z citróna prelejte do fľaše s rozprašovačom. Pomôže vám udržať nakrájané ovocie dlhšie čerstvé, osvieži limonády a čaje a je dodá skvelú chuť šalátom aj grilovaným pochúťkam.

Univerzálny čistič

Všetci vieme, že ocot je vynikajúci prostriedok na čistenie domácnosti, jeho vôňa však nie je vôbec lákavá a predstava domácnosti páchnucej octom nás od jeho použitia odrádza. Aj s týmto problémom pomôže citrón.

Navrstvite citrónové šupy do pohára a zalejte octom. Nechajte odpočívať 2-3 týždne na a potom prelejte do nádoby s rozprašovačom. Univerzálny domáci čistič s krásnou vôňou je hotový.

Tento prostriedok je vynikajúci aj na čistenie WC a odstránenie vodného kameňa.

Odstráni kvapky zo sprchového kúta

Polovicu citrónu namočte do zmesi octu a soli. Stačí jemne pretrieť povrch a bude lesknúť – navyše máte postarané o krásnu vôňu a dezinfekciu.

Foto: tjn
Foto: tjn