Zmiešajte bobkový list so škoricou a budete ďakovať, že poznáte tento recept!

Blahodarné účinky bobkového listu so škoricou pozná len málokto. Tento recept z youtube sa však oplatí poznať, pretože táto kombinácia je naozaj silným liekom. 

Blahodarné účinky bobkového listu so škoricou pozná len málokto. Tento recept z youtube sa však oplatí poznať, pretože táto kombinácia je naozaj silným liekom. 

Tento nápoj pomáha pri rôznych zdravotných ťažkostiach. V prírode existuje veľa rastlín, ktoré možno považovať za skutočne zázračné, pretože sú nabité liečivou silou. Medzi také patrí aj bobkový list a škorica.

Účinky bobkového listu a škorice:

– pomáha zmierniť bolesti svalov

– pomáha tlmiť bolesť

– omladzuje organizmus

...

– pomáha pri artritíde

– reguluje hladinu cukru v krvi

– zlepšuje trávenie

– odstraňuje plynatosť

– pomáha pri infekcii dýchacích ciest

– pomáha bojovať s chrípkou

– zmierňuje kašeľ

– odstraňuje lupiny z vlasov

– pomáha pri bolesti hlavy a migréne

– zmierňuje príznaky depresie

– pomáha pri menštruačných kŕčoch

Relaxačný kúpeľ

Asi 5 bobkových listov vložíme do hrnca s 1 litrom vody, necháme zovrieť, povaríme asi 15 minút a potom pridáme do vane s vodou.

Odvar proti lupinám

Vložte niekoľko bobkových listov do hrnca s 1 litrom vody, chvíľu povarte a nechajte vychladnúť na znesiteľnú teplotu. Použite na záverečné opláchnutie vlasov po umytí.

Liečivý nápoj

Potrebujeme:

3-4 kusy bobkových listov

tyčinku škorice

1 liter vody

Postup:

Vodu nalejeme do hrnca a privedieme do varu. Vložíme bobkový list, škoricu a povaríme niekoľko minút. Potom hrniec odstavíme z ohňa a necháme pod pokrievkou vychladnúť na izbovú teplotu. Nakoniec precedíme.

Pre lepšiu chuť môžete pridať lyžičku medu. Pite 1 šálku ráno nalačno a 1 šálku pred spaním. Pite maximálne 10 dní a potom si dajte 10 dní prestávku.

Prajeme veľa zdravia!

Video návod: