Ako zmierniť vypadávanie vlasov? Stačí pridať tieto 2 prísady do bežného šampónu!

Nadmerné vypadávanie vlasov je veľmi nepríjemným problémom. Jeho riešenie však môže byť prekvapivo jednoduché.

Vypadávanie vlasov je celkom prirodzené a nevyhne sa mu nikto z nás. Napokon, rovnako, ako všetky ostatné biologické štruktúry, aj vlasy majú určitú životnosť. Problém však nastáva vtedy, keď je vypadávanie nadmerné a je viditeľné.

Nadmerné vypadávanie môže súvisieť s nedostatkom určitých vitamínov, hormonálnymi zmenami, alebo môže ísť o symptóm iných ochorení. Častou príčinou však je nadmerné preťažovanie vlasového vlákna, nesprávna starostlivosť a nedostatočná výživa vlasov.

V obchodoch si môžete vybrať z množstva kozmetických prípravkov proti vypadávaniu vlasov. Často sú však aj tieto prípravky plné konzervačných látoch, farbív a iných látok, ktoré namiesto pomoci vlasové vlákna stále viac zaťažujú.

Čo pomáha?

Stavte na jednoduché riešenia, ktoré sú založené na sile prírodných surovín. Na posilnenie vlasových folikulov poslúžia dostupné zložky, ktoré stačí pridať do vášho bežného šampónu. Vlasom tak zabezpečíte výživu a starostlivosť počas bežného umývania vlasov.

Potrebujeme:

Bežný šampón

10 kvapiek rozmarínového esenciálne oleja

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

10 kvapiek citrónového esenciálneho oleja

Postup:

Oba oleje stačí jednoducho nakvapkať do šampónu a umyť si vlasy tak, ako zvyčajne.

Rozmarínový olej podporuje prekrvenie pokožky hlavy a tým stimuluje rast vlasov. Citrónový olej vlasy posilňuje a chráni ich pred poškodením a vysilením. Pre ešte lepšie výsledky je dobré pridať do šampónu vitamín E (je dostupný v kapusliach). 1-2 kapsule pridajte do šampónu tak, že narežete kapsulu a obsah vlejete do šampónu. Vlasom tak dodáte cenný vitamín, ktorý pre rast a silu nutne potrebujú.

Počas umývania vlasov si doprajte masáž pokožky hlavy, vďaka ktorej sa účinné látky dostanú presne tam, kde sú potrebné!