Vymeňte vodu s citrónom za 1 lyžičku tohto zázraku: Dá do poriadku postavu, zlepší imunitu a choroby si na vás netrúfnu!

Zmes, ktorá je počas zimy cennejšia ako zdá. Okrem toho, že ide o vynikajúci stimulant pre náš metabolizmus, zlepší imunitu a podporí obranyschopnosť a vitalitu. Stačí 1 lyžička denne. Je to výborné aj pre ľudí, ktoré nevedia schudnúť z brucha. Táto zmes napomáha aj v spaľovaní kilogramov.

zmes zázvoru

Ako variť zázvoru mix

Potrebujeme:

  • 300 až 350 g zázvoru
  • 1 citrón (ideálne chemicky neošetrený)
  • 150-200 g medu

Postup:

Zázvor očistíme a nakrájame. Rovnakým spôsobom očistíme aj citrón (ak máte obyčajný citrón z obchodu, radšej ošúpte) a odstráňte z neho jadierka (ak vám nevadia, môžete ich nechať). Zomeľte ingrediencie cez mlynček na mäso alebo rozsekajte na kuchynskom robote, pridajte med a premiešajte.

Dajte hotovú zmes  do sklenenej nádoby, zatvorte veko a uložte do chladničky. Jedzte 1 lyžičku za deň v čistej forme alebo pridajte do čaju.

zmes zázvoru

Zázvor, rovnako ako akýkoľvek iný liek, sa musí užívať s mierou. Ak trpíte ochoreniami gastrointestinálneho traktu, tento liek pre vás nie ej vhodný.

Zmes zázvoru, citrónu a medu predstavuje najlepší spôsob, ako prečkať chladné mesiace bez chorôb. Priaznivé vlastnosti citrusov aktivujú imunitný systém a to je potrebné najmä v chladnej sezóne. Med má antibakteriálnu, výživnú vlastnosť a pomáha normalizovať prácu všetkých orgánov v ľudskom tele. Zázvor – najsilnejšia zložka – je určený nielen na posilnenie tela, ale aj na boj proti chorobám.

zázvor chudnutie

Tento korenený kokteil sa nazýva vitamínová bomba a je ťažké si predstaviť silnejšiu kombináciu.

Táto zmes nielen pomôže normalizovať hmotnosť , ale aj čistí telo od toxínov, aterosklerotických nánosov a zlého cholesterolu.

Najlepšie tipy pre zdravie