Zmes pre najkrajšie kvety muškátov: Vyskúšala a som už minulý rok a odporúčam každému!

Minulý rok som si čítala na tejto stránke o drožďovom hnojive na muškáty a vyskúšala som. Odporučila som susedkám aj svokre a tiež si pochvaľujú!

Minulý rok som si čítala na tejto stránke o drožďovom hnojive na muškáty a vyskúšala som. Muškáty som mala krásne a keďže som nič iné nepoužívala, určite za to môže táto zmes. Odporučila som susedkám aj svokre a tiež si pochvaľujú!

Potrebujeme len 1 kocku droždia rozdrobiť do 1 l vody a nechať kvasiť asi 2 týždne. Nádobu hlavne nezatvárajte, potrebuje to dostatok vzduchu, aby prebehlo kvasenie správne. Potom rozriedime v 4 litroch vody a máte perfektné hnojivo na muškáty. Ja už iné ani nepoužívam, raz za 2 týždne zalejem týmto a kvety sú naozaj krásne a bohaté. Vraj sú kvasnice dobré aj na zeleninu, ale záhradu nemám, tak neviem povedať. Na muškáty to ale funguje výborne. Keď nemám poruke droždie, používam aj obyčajné pivo – sem tam trochu zriedeného piva nalejem priamo do črepníka v ktorom sú muškáty. Pivo a kvasnice sú výborné aj proti muškám a voškám, vitamín B cítia už z ďaleka a zapácha im. Skúste a uvidíte sami.