Všetci mi radili ocot, ale zobralo až toto: Zázrak na počkanie zlikvidoval špinu a pleseň v 20-ročnej kúpeľni za pár hodín!

Všetci mi hovorili, skús ocot a jedlú sódu, tá je na pleseň najlepšia. Ja som veru skúsila a nemôžem povedať, že by mi to nepomohlo, ale špáry medzi dlaždicami stále nevyzerali dobre. Pleseň a černe fľaky ma mátožili vždy, keď som išla do kúpeľne. Kúpili sme chatu, ktorá mala už 20 rokov a kúpeľňu na zaplakanie. Vybavenie bolo síce veľmi zachovalé, ale pod nánosom špiny a bohužiaľ aj plesne. V žiadnom prípade som nemohla dopustiť, ako do takéhoto božieho dopustenia prišli moje malé vnúčatká.

Pomohol sedliacky rozum

Švagriná mi povedala, že keď tak všetci ospevujú octovú metódu, skúsime ju vylepšiť a uvidíme. Zobrali sme viacpercentný ocot (asi 20% ocot, kúpili sme v Maďarsku na trhu, ale určite zoženiete aj u nás) a zmiešali s obyčajným tekutým Cifom tak, aby nám vznikla redšia zmes (použiť môžete aj obyčajný prášok na čistenie a rozmiešajte v octe). Tú sme votreli do špár a tesenia, kde bola pleseň a nechali sme stáť pár hodín. Potom sme pretreli hubkou, opláchli sprchou a bolo – škvrny od plesne preč a znova biele špáry. V rohoch, kde bola pleseň poriadne zažratá sme zopakovali 2 x a výsledok na jedničku s hviezdičkou. Takto vylepšený ocot je naozaj silný čistiť, ak vám nefunguje obyčajný ocot, skúste tento zlepšovák. Ja tento nápad rozhodne odporúčam!

Teraz je kúpeľňa znovu čistučká, ako nová!

Mirka Čepáková

...