Všetci mi radili ocot, ale zobralo až toto: Zázrak na počkanie zlikvidoval špinu a pleseň v 20-ročnej kúpeľni za pár hodín!

Všetci mi hovorili, skús ocot a jedlú sódu, tá je na pleseň najlepšia. Ja som veru skúsila a nemôžem povedať, že by mi to nepomohlo, ale špáry medzi dlaždicami stále nevyzerali dobre. Pleseň a černe fľaky ma mátožili vždy, keď som išla do kúpeľne. Kúpili sme chatu, ktorá mala už 20 rokov a kúpeľňu na zaplakanie. Vybavenie bolo síce veľmi zachovalé, ale pod nánosom špiny a bohužiaľ aj plesne. V žiadnom prípade som nemohla dopustiť, ako do takéhoto božieho dopustenia prišli moje malé vnúčatká.

Pomohol sedliacky rozum

Švagriná mi povedala, že keď tak všetci ospevujú octovú metódu, skúsime ju vylepšiť a uvidíme. Zobrali sme viacpercentný ocot (asi 20% ocot, kúpili sme v Maďarsku na trhu, ale určite zoženiete aj u nás) a zmiešali s obyčajným tekutým Cifom tak, aby nám vznikla redšia zmes (použiť môžete aj obyčajný prášok na čistenie a rozmiešajte v octe). Tú sme votreli do špár a tesenia, kde bola pleseň a nechali sme stáť pár hodín. Potom sme pretreli hubkou, opláchli sprchou a bolo – škvrny od plesne preč a znova biele špáry. V rohoch, kde bola pleseň poriadne zažratá sme zopakovali 2 x a výsledok na jedničku s hviezdičkou. Takto vylepšený ocot je naozaj silný čistiť, ak vám nefunguje obyčajný ocot, skúste tento zlepšovák. Ja tento nápad rozhodne odporúčam!

Teraz je kúpeľňa znovu čistučká, ako nová!

Mirka Čepáková

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.