Dajte si to do svojho domu a už neuvidíte mole, pavúky ani myši: Domáca dezinfekcia a najsilnejšia zmes proti hávedi!

Tento jednoduchý nápad má ohromný efekt. Vyskúšala som ho minulý rok a myslím, že tento rok je ešte cennejší. Okrem problému s domácimi škodcami, ale ide aj o vynikajúcu domácu dezinfekciu, ktorú využijete hlavne v týchto dňoch. 

Tento jednoduchý nápad má ohromný efekt. Vyskúšala som ho minulý rok podľa receptu z youtube a myslím, že tento rok je ešte cennejší. Okrem problému s domácimi škodcami, ale ide aj o vynikajúcu domácu dezinfekciu, ktorú využijete hlavne v týchto dňoch.

Čo obsahuje tento domáci zázrak?

Základom tejto domácej zbrane sú dve zdanlivo obyčajné prísady, ktoré má v kuchyni väčšina z nás – klinčeky a bobkový list. Tieto dve obľúbené koreniny majú nielen silný dezinfekčný efekt, ale zároveň dokážu svojou výraznou vôňou odohnať lezúci a lietajúci hmyz.

Dokonca vám pomôžu aj s hlodavcami, ktorý vďaka citlivému čuchu dokážu túto zmes zacítiť už z diaľky. Vôňa týchto dvoch prísad je pre uvedené druhy toxická.

Ako zmes pripraviť?

Potrebujeme:

15 kusov bobkového listu

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

10 kusov celých klinčekov

1 pohár vody

Ak chcete zmes použiť na dezinfekciu priestorov pridajte do zmesi aj biely alkohol (čo najviac percentný)

Postup:

Na plameň dáme variť vodu. Do vody pridáme bobkový list a klinčeky. Zmes privedieme do varu a necháme variť 10 minút.

Následne necháme zmes vychladnúť.

Prelejeme do nádoby s rozprašovašovačom (vo fľaši môžete nechať niekoľko kúskov bobkových listov) a môžeme používať.

Nastriekame na parepety, prahy, do škár, za kuchynskú linku, do čistých zásuviek (tam kde skladujeme potraviny) či na miesta, kde sa zvyknú hlodavce či hmyz objavovať a najmä tam, kde sa môžu dostať do našich bytov.

Ak chcete získať domácu dezinfekciu, pridajte do zmesi alkohol – pomer s tekutinou 1:1. V prípade dezinfekcie je dobré nechať po uvarení všetko korenie ešte lúhovať aj v nádobe. Efekt bude ešte silnejší.

Skladujeme v chladnejšej miestnosti.

 

Foto: pixabay