Moja mama teraz vyzerá mladšie a nie sú za tým drahé krémy proti vráskam z reklamy: Škoda, že sme tento lacný trik nepoznala skôr, vyskúšať ho môžete aj hneď!

Škoda, že tie najlepšie veci a vychytávky našich predkov sa dnes už takmer zabudlo. Nedávno mama v časopise objavila starý trik proti vráskam a mama ho hneď aj vyskúšala. Jej pleť vyzerá skutočne mladšie a hlavne sa jej zdá, že má omnoho jemnejšiu a pružnejšiu pokožku.

Škoda, že tie najlepšie veci a vychytávky našich predkov sa dnes už takmer zabudlo. Nedávno mama v časopise objavila starý trik proti vráskam – žĺtkovú zmes. Vaječný žĺtok – jedna z najúčinnejších zložiek prírodnej kozmetiky. Perfektne vyživuje a hydratuje pokožku. Použitie masky s žĺtkom je vhodné upraviť podľa typu pokožky. Pokiaľ je pokožka suchá, je vhodné do masky pridať prísady ako jogurt, alebo kyslá smotana. Pre mastnú pokožku by ste mali pridať do masky ovsené vločky alebo kefír.

Zmes z vaječného žĺtka

Potrebujeme:

1 žĺtok

1 lyžičku medu

Postup:

Oddelíme bielok od žĺtka a žĺtok dobre premiešame s medom tak, aby sa obe zložky perfektne prepojili.

Masku naneste na čistú a zvlhčenú tvár. Nechajte pôsobiť 15 minút a potom umyte studenou vodou. Odporúča sa následne naniesť obyčajný hydratačný krém.

...

Maska zo žĺtka a olivového oleja pre mastnú pleť

Potrebujeme:

1 žĺtok

1 lyžičku olivového oleja

1 lyžičku medu

Postup:

V malej miske zmiešame všetky prísady – hlavné je, aby sa med úplne rozpustil. Naneste masku na očistenú tvár a nechajte pôsobiť 15-20 minút. Masku umyte studenou vodou a naneste na tvár obyčajný hydratačný krém.

Maska z vaječného žĺtka a kyslej smotany

Potrebujeme:

1 žĺtok

1 lyžicu kyslej smotany

Postup:

Zmiešame obe prísady v malej nádobe a nanesieme na čistú tvár.

Necháme pôsobiť 10-15 minút. Potom umyjeme masku vodou a naneste hydratačný krém.