Tejto finte na pestovanie priesad som veľmi neverila, ale funguje geniálne: Už nemusíte utekať do záhradkárstva, toto je najjednoduchší spôsob!

Ak sa chystáte pestovať domáce priesady rajčín, skúste perfektný zlepšovák

Manžel ma odhováral, hovoril, že to nemôže fungovať, ale predsa som skúsila – len tak zo zvedavosti a neľutujem. Tento rok sa na to chystám zas, minulý rok som sa pustila do pestovania planty vo februári. Nepoužila som ale kupované semienka zo záhradkárstva, požila som zrelú paradajku. Planty boli silné a mala som z nich peknú úrodu. Ak neveríte, skúste to aspoň do jedného črepníka.

Potrebujeme:

Zrelú paradajku (ja som si zaobstarala paradajku z farmy v Kameničanoch, kde pestujú zdravé paradajky celoročne)

Výsevný substrát

Vodu

Črepník a plastové tégliky od jogurtov (do téglika je dobré urobiť pár otvorov na odtekanie vody)

Postup:

Úplne jednoduché. Do ½ črepníka  navrstvíme substrát, zavlažíme a uložíme plátky paradajok (hrubé asi 1 cm).

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Zasypeme tenkou vrstvou zeminy a uložíme na slnečné miesto – napríklad na parapet.

Semienka začali klíčiť asi po 6-tich dňoch. O 10 dní už mali priesady 2 lístky a stále rástli. Potom som ich jednoducho podelila do samostatných téglikov od jogurtov a pestovala ako zvyčajne – ako zo semienok.

Pravidelne zavlažujeme a staráme o priesady. Na jar, keď bolo teplejšie som ich dala do skleníka a potom zasadila do záhrady. Úroda bola pekná, odporúčam vyskúšať. Základom je vybrať si kvalitné paradajky, ideálne domáce., napríklad si po zbere úrody dajte zamraziť domáce paradajky a potom ich použite namiesto semienok zo záhradkárstva.

Návod som našla TU.

Video

Julka M.