ZLATÝ liek, 10 x mocnejší ako antibiotiká: 1 lyžica pred spaním a do rána je po chorobe!

Zima je obdobie, kedy sme obzvlášť vystavení prechladnutiu a chrípke. Namiesto toho, aby ste sa napchávali umelými látkami a pri každom probléme siahali po liekoch, stojí za to sa podporovať obranyschopnosť zlúčeninami obsiahnutými v potravinách a koreninách, ktoré sú prírodnými antibiotikami. Ja všetkými desiatimi odporúčam túto domácu zmes, ktorá je mocnejšia ako antibiotiká a účinkuje hneď. Dala som si za lyžicu pri prvých príznakoch chrípky a do rána všetky zmizli!

Vďaka tomu, že majú čistiaci, antibakteriálny, antivírusový účinok a brzdia rast plesní, dokonale posilňujú našu imunitu.

Prírodná zmes, ktorá funguje ako antibiotikum

Prinášame vám recept na elixír, ktorý je prírodnou antibiotickou bombou. Tinktura z jablčného octu, cesnaku, cibule, chrenu, zázvoru a kurkumy lieči mnoho zápalov a chorôb, čistí lymfatické uzliny, krv a zlepšuje cirkuláciu. Tento elixír vás postaví na nohy!

Potrebujeme:

700 ml jablčného octu (iba bio);

1 habanero alebo 2 čerstvé chilli papričky – čo najostrejšie;

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

2 lyžice strúhaného chrenu;

2 lyžice kurkumového prášku;

1/4 šálky jemne nasekaného cesnaku;

1/4 šálky jemne nakrájanej cibule;

1/4 šálky strúhaného zázvoru.

Postup:

Všetky prísady okrem octu dajte do nádoby a dobre premiešajte. Potom pridajte jablčný ocot, zatvorte nádobu a pretrepte.

Nápoj odložte na 2 týždne na chladné a suché miesto, občas ho pretrepte.

Nakoniec zmes preceďte cez gázu a nalejte ju do fľaše.

Keď vás bolí hrdlo, dajte si lyžičku nápoja, chvíľu kloktajte, potom zmes prehltnite. Ak ste chorí, pite čajovú lyžičku až šesťkrát denne.

Na posilnenie imunity stojí za to piť čajovú lyžičku zmesi každý deň. Výrobok je bezpečný pre deti a tehotné ženy (samozrejme v malom množstve), pretože neobsahuje toxíny a všetky zložky sú úplne prírodné. Len nezabudnite, že tinktúru nesmiete piť na prázdny žalúdok, pretože vám môže byť ťažko.

Aká je sila tejto tinktúry?

Každá zo zložiek je vitamínovou bombou. Ich spojenie do jednej zmesi je najlepším prírodným antibiotikom.

Cesnak je širokospektrálna liečivá plodina. Na rozdiel od chemických antibiotík, ktoré tiež ničia milióny prospešných baktérií, cesnak podporuje ich množenie. Okrem toho má silné protiplesňové vlastnosti a doslova ničí škodlivé patogény alebo mikroorganizmy, ktoré spôsobujú choroby.

Cibuľa je blízkym príbuzným cesnaku a má s ním podobný účinok. Spolu tvoria dokonalú dvojicu na boj proti prechladnutiu a chorobe.

Chren má, naopak, silný účinok na dutiny a pľúca. Pomôže vám zbaviť sa výtoku z nosa a kašľa.

Ďumbier (zázvor) a feferónky majú silné protizápalové vlastnosti a stimulujú krvný obeh.

Kurkuma odstraňuje infekcie a zmierňuje zápaly vo vnútri tela, blokuje tiež rast rakovinových buniek a zmierňuje bolesti kĺbov.

Jablčný ocot tiež dobre účinkuje na kĺby. Kyselina jablčná v octe bojuje proti bakteriálnym a plesňovým infekciám a rozpúšťa kyselinu močovú, ktorú telo postupne odstraňuje.

Tento liečivý bylinný liek je domácim liekom na prechladnutie, chrípku a angínu.

Je ľahký na prípravu, ale nezabudnite použiť prírodné, nekontaminované prísady. Ak chcete neutralizovať štipľavú chuť a eliminovať pocit tepla a pálenia, po vypití zmesi zjedzte plátok citróna, pomaranča alebo limetky.

Malo by sa pamätať na to, že podobnú terapiu by nemali používať, ľudia s gastrointestinálnymi ťažkosťami a hypertenziou.

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: tjn
Foto: pixabay