Hubár z dediny mi dal geniálny tip, vďaka ktorému rastú izbovky ako divé: Tento životobudič vám rastie rovno pod nohami!

Ja mám perfektný tip od uja hubára z našej dediny, ktorý je okrem iného aj vášnivý záhradkár a pestovateľ.

Radi sa s vami podelíme o perfektné tipy, ktoré ste nám poslali na tému domáce životabudiče, hnojivá a starostlivosť o izbové rastliny:

Huby cennejšie ako zlato

Ja mám perfektný tip od uja hubára z našej dediny, ktorý je okrem iného aj vášnivý záhradkár a pestovateľ. Po čistením jedlých húb nevyhadzujte zvyšky (ani kúsok nesmie vyjsť nazmar). Všetky jednoducho vložte do misky a zalejte vodou – voda by mala zvyšky z húb celkom pokrývať. Nechajte máčať a o dva dni máte perfektné hnojivo pre všetky izbovky u vás doma. Je to výborné, odporúčam!

Dajte im cukor!

Mojim rokmi overeným životabudičom je obyčajný cukor. Rastlinkám dodá energiu a dokonca vám zachráni aj orchideu, ktorá chradne a nechce kvitnúť. Stačí ak raz za čas rozsypete trochu cukru na pôdu v črepníku. Raz za mesiac v odstátej vode rozpustíme 1 lyžičku cukru a zalievam všetky rastlinky v byte. Ak vám zomiera orchidea, vyberte ju z obalu a namočte na chvíľu do vody s cukrom.

Renata H.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Zázrak menom popol

Ak máte doma krb, využite popol, je vynikajúci ako výživa aj proti otravným muškám v črepníkoch. 1 lyžičku popola rozpustite v 1 litri teplej vody a nechajte týždeň odstáť. Zavlažujeme touto zmesou 1x za 10 dní.

Milan U.

Zvyšky z ovocia

Zvyšky z ovocia – ale hlavne citrusy (ideálne pomaranče) a granátové jablko. Stačí zaliať vodou a nechať 2-3 dni odstáť. Sem-tam, touto zmesou zavlažujem izbovky (keď mám doma toto ovocie).

Lucka S.

Banánové šupky priamo do črepníka

Ja kúsky banánovej šupky vkladám priamo do pôdy rastliniek, keď presádzam šupky si nakrájam a uložím do spodnej polovice pôdy v črepníku – je to skvelá výživa. A v lete ich dávam do pôdy blízko koreňov ruží, vždy krásne kvitnú počas celej sezóny.

Milka G.

Najlepšie na pleseň!

Keď sa vám v črepníku objaví biely povlak, stačí, ak v 1 litri vody rozpustíte 1 tabletku aspirínu a zalievate rastlinu týmto roztokom, kým sa pleseň nestratí.

Kvasnicový životabudič

Ja mám overenú „drožďovku“. Droždie (10 g) rozpustíme v teplej vode (1 l), pridáme cukor (1 lyžičku) a premiešame. Necháme lúhovať aspoň 1 deň. Zalievame izbové rastliny tak, že riedime v pomere 1:5. V zime aplikujeme 1x za mesiac na všetky izbovky, počas jesene a zimy používam každých 10 dní(zalievam s touto zmesou aj balkónovky).

Ivka H.