Jedna rada našich babičiek, ako liečiť kŕčové žily a 9 ďalších kožných problémov: Netreba čakať celé týždne, funguje hneď!

Skôr, ako kúpite drahý prípravok z lekárne, skúste túto lacnú radu našich babičiek.

Žihľavu moja starká využívala celú – od stonky, až po listy a kvety. Robila z nej hnojivo do záhrady, postreky proti škodcom a vedela ju perfektne využiť aj pre zdravie. Napríklad dodnes si suším na žihľavový čaj, je fantastický pre zdravie. Určite ste poučili o jeho úžasných účinkoch. Okrem čaju je však výborné vedieť aj o vplyve žihľavy na pokožku – ide o fantastickú pomoc pri najrôznejších kožných problémoch a pre ženy určite bude jeden z najzaujímavejších účinok proti kŕčovým žilám!

Účinky žihľavy na pokožku:

  • lieči akné a vyrážky,
  • pôsobí proti reume,
  • fantastická na mastnú pleť – preplachujte si ju vlažným žihľavovým výhlavom a pridajte aj do kúpeľa,
  • odstraňuje lupiny, lieči vypadávanie vlasov a pôsobí blahodárne tak na pokožku hlavy, ako aj na vlasové vlákno,
  • výborná na ekzém aj atopický ekzém,
  • upokojuje a lieči drobné rany,
  • na odreniny a modriny,
  • masť zo žihľavy a žihľavový kúpeľ je výborný ako prevencia a liečba kŕčových žíl – pôsobí uvoľňujúco a má protizápalový efekt,
  • blahodárne pôsobí pri psoriáze, lupienke a vonkajších vredoch,
  • pôsobí proti bolesti kĺbov a svalov (napríklad po výraznej fyzickej záťaži).

Masť proti kŕčovým žilám a opuchom nôh

Výborná pre ľudí, ktorý na sebe pozorujú nástup kŕčových žíl, aj pre tých, ktorí ich už majú vystúpené a môžu hroziť ďalšie zdravotné komplikácie. Výborná je však aj pre tých, ktorí sa chcú kŕčovým žilám vyhnúť (prevencia). Masť pôsobí protizápalovo a má sťahujúci a hojivý efekt. Odporúčam ju pre ľudí, ktorí v práci dlho stoja, alebo sedia. Výborná je tiež na opuchy a pocit ťažkých nôh. Masť bojuje aj proti reuamtickým bolestiam.

Potrebujeme:

5 kopcovitých lyžíc najemno nakrájané žihľavy (listov)

100 g neslaná bravčová masť

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Postup:

Žihľavu pridáme do roztopenej neslanej bravčovej masti a dáme variť na paru, kým sa nevytvorí kašovitá konzistencia (podobná klasickému krému). Nanášame na pokožku viackrát denne. Pred aplikáciou je dobré postihnuté miesto pretrieť vatou, namočenou do vlažného kamilkového čaju – to hojí rany, modriny, popraskanú alebo inak poškodenú pokožku.

Druhý recept

Vo vodnom kúpeli rozpustite 250 g kokosového oleja a prisypte umyté a nadrobno nakrájané tri hrsti čerstvých listov žihľavy. Tekutinu nechajte nechajte ľahko prebublávať aspoň počas 3 hodín. Hrniec stiahnite z plameňa a žihľavy ponechajte v kokosovom tuku do druhého dňa. Následne ho znova zahrejte vo vodnom kúpeli a masť preceďte cez plátno do čistého téglika. Ak chcete hrejivú masť, odporúča sa do horúceho tuku pridať aj pálivú papriku.