Zbohom vypadávanie vlasov a polámané končeky: Táto kúra starých materí tromfne aj tie najdrahšie masky z lekárne!

Starká vždy hovorila,  že na začiatku jari zberáme na čaj a na sirup a až do jesene zberáme pre krásu. Žihľava je fantastická nielen na vnútorné používanie vo forme čajov či odvarov. Úžasnú prácu odvedie aj na vonkajšie používanie. Ženy sa určite potešia najmä pri jej ohromných účinok na vlasy. Nepotrebuejte pritom žiadne drahé masky a kúry, jednoducho si ju vybehnite natrhať von – nezabúdajte, že tie najlepšie veci, máme celý čas priamo pod nosom.

Pre krásne vlasy a proti vypadávaniu neexistuje nič lepšie

Recept pre rýchly rast, hebkosť a silu

Dve polievkové lyžice sušených lístkov a koreňa zalejte tromi decilitrami vriacej vody, nechajte 15 minút lúhovať a odvar každý deň vmasírujte do vlasovej pokožky. Zvyšnú tekutinu nevylievajte, prepláchnite si ňou vlasy. Odvďačia sa vám hebkosťou, silou a rýchlejším rastom.

Žihľavová tinktúra proti vypadávaniu vlasov

Proti vypadávaniu vlasov ešte účinnejšie bojuje žihľavová tinktúra. Na jej výrobu potrebujete asi pol litra kvalitného alkoholu a sto gramov sušených rastlín. Nasypte do nádoby a alkohol prilievajte, kým úplne neprekryje rastliny. Zmes občas premiešame a potom uložíme na tmavšie a chladnejšie miesto, po dvoch týždňoch scedíme a každý deň votrieme do vlasovej pokožky. Po čase začnete sami pozorovať, že vlasy vypadávajú omnoho menej.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Výborná aj na reumu, boľavé svaly a opuchy

Ak vás trápia bolesti kĺbov, svalov, kostí či reumatické ťažkosti, žihľavová tinktkúra vám fantasticky poslúži. Všetko, čo musíte urobiť, je namočiť gázu do tinktúry a priložiť na bolestivé miesta.