Títo ľudia používajú obyčajný škrob spôsobom, o akom sme ešte nepočuli: 11 trikov, ktoré ušetria kopec peňazí aj námahy!

Kukuričný škrob – skvelý do sladkých receptov, obľúbených domácich pudingov, krémešov a iných dobrôt. Hoci ho používame predovšetkým pri varení, ukážeme vám, že je všestranným pomocníkom, ktorý dokáže pomôcť s mnohými nepríjemnostiami v našej domácnosti.

Maska pre mladú a pevnú pleť

Tu je recept, ako vyhladiť pokožku bez jedovatého botoxu a drahých krémov.

Postup:

  • veľa vody
  • 2 polievkové lyžice kyslej smotany
  • 10 polievkových lyžíc čerstvej mrkvovej šťavy
  • 2 polievkové lyžice kukuričného škrobu

Príprava:

1. Rozpustite kukuričný škrob v 2 dcl pohári vody.

2. Prelejte vodu s rozpusteným škrobom do väčšej misky alebo hrnca a prilejte do toho 200 ml vriacej vody.

3. Zmes miešajte na miernom ohni až pokým nezačne tuhnúť. Potom ju nechajte trocha vychladnúť.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

4. Následne pridajte kyslú smotanu a mrkvový džús.

5. Celú zmes znova ešte raz dobre premiešajte, aby bola homogénnej štruktúry.

No a teraz už je pripravená na použitie.

Odstráni mastné škvrny

Kukuričný škrob je vynikajúc na odstraňovanie mastných škvŕn z kobercov a čalúneného nábytku. Nasypte ho na škvrnu a nechajte pôsobiť 15-20 minút, prípadne cez noc. Potom škrob vysajte vysávačom a škvrna je preč. Ak je škvrnu predsa len stále trochu vidieť, vyčistite ju trochou saponátu a potom opláchnite vodou – alebo handričkou navlhčenou vo vode.

Perfektný na čistenie okien

Pripravte si perfektný a lacný čistič okien. Zmiešajte 1 šálku vody s 1 šálkou bieleho octu a pridajte 1 lyžicu kukuričného škrobu. Potom prostriedok nastriekajte na okná a umyte ako zvyčajne. Okná budú nádherne lesklé a bez šmúh.

Na drevený nábytok

Ak ste drevený nábytok lakovali a zistili ste, že na niektorých miestach – napríklad v ryhách – ostali zvyšky laku, pomôže opäť kukuričný škrob. Nasypte trochu škrobu na tieto miesta, nechajte pôsobiť 10 minút a potom zotrite plátnom a prelešťte handričkou. Škrob zvyšky laku vsaje a keď odstránite škrob, zbavíte sa aj prebytočného laku.

Pomocník pri žehlení

Ak chcete, aby bolo oblečenie rovné ako z profesionálnej čistiarne, použite kukuričný škrob. Pridajte 1 lyžičku škrobu do 2 šálok vody, prelejte do fľaše s rozprašovačom a nastriekajte na oblečenie pred žehlením. Žehlenie pôjde jedna radosť a oblečenie bude dokonale rovné a bez záhybov.

Čisté striebro

Zmes kukuričného škrobu a vody perfektne vyčistí striebro. Hustou zmesou natrite predmet, nechajte pôsobiť a následne vyleštite.

Prvá pomoc pri štípancoch

Poštípal vás komár alebo ste sa spálili na slnku? Vašej pokožke od bolesti uľaví práve zmes škrobu a vody.

Zdravá a leská kožušina vášho štvornohého miláčika

Dosiahnete ju pomocou kukuričného škrobu. Nasypte na srsť mačky trochu kukuričného škrobu. Tento trik používajú profesionáli, pretože zabezpečuje zdravú a nádherne lesklú srsť.